چاپ خبــر

شکایت بریانی های اصفهان از آقای ترکان!

«دنیا دیده بهتر از ندیده است» راستش را بخواهید این ضرب المثل از بچگی، خیلی به گوشمان خورده بود، اما شاید ارزش و اهمیت آن را تا به حال با این دقت، تحت بررسی و کاوش قرار نداده بودیم…

به گزارش خطب شکن به نقل از رویش نیوز، «دنیا دیده بهتر از ندیده است» راستش را بخواهید این ضرب المثل از بچگی، خیلی به گوشمان خورده بود، اما شاید ارزش و اهمیت آن را تا به حال با این دقت، تحت بررسی و کاوش قرار نداده بودیم…

جناب آقای ترکان که شواهد امر نشان دهنده آن است که سال های زیادی را در کارهای سیاسی، مملکت داری و ظاهراً حوزه صنایع مختلف سپری کرده اند، در جمع مدیران خودروساز و قطعه ساز خطابه ای ایراد نموده اند با این عنوان که: «اگر قرار باشد تعرفه واردات برداشته شود در هیچ صنعتی به جز آبگوشت بزباش و قرمه سبزی در هیچ تکنولوژی تولید رقابتی برتر نخواهیم داشت…»

بر اساس همین خطابه، جمعی از صنعت سازان و تکنولوژیست های اصفهانی طی اعتراضی به جناب مشاور رئیس جمهور نامه ای تنظیم نمودند و امید دارند که از طریق دنیای مجازی به سمع و نظر حقیقی ایشان برسد. متن نامه بدین شرح است:

با سلام و احترام

با توجه به عنایت ویژه جناب مشاور، به آبگوشت بزباش و قورمه سبزی، اینجانبان اعتراض ویژه خود را نسبت به کم لطفی جناب مشاور ابراز می نماییم و از ایشان دعوت می نماییم که اگر تا به حال به دلیل اشتغال زیاد و امضاء نامه های کارتابلیشان موفق به حضور در کلانشهرها و شهرستان هایی دیگر به غیر از استان تهران نشده اند لااقل برای یک بار هم که شده «سیروا فی الارض» نمایند، آن وقت است که متوجه خواهند شد نه تنها به غیر از آبگوشت و قورمه سبزی هنرهای دیگری هم برای رقابت داریم بلکه در صنایع، تکنولوژی و تولیدات داخلی اقتصادی نیز قدرت رقابت و حتی پیشی گرفتن از رقیبان خارجی مان را دارا هستیم.

جناب مشاور به نظر می آید اصلا قیاسی مع الفارق نموده اند، اگر کمی بیشتر وقت بگذارند و در مراسم قابلمه پزان اصفهانی ها شرکت نمایند متوجه خواهند شد که چه تکنولوژی های تولیدی دیگری!!!! را در حقشان اجحاف نموده اند و تیتر سخن هایشان نکرده اند…

تکنولوژی های تولیدی از جمله بریان، خورش ماست، آش قلمکار، کشک و بادمجان، حلیم بادمجان و … تکنولوژی هایی که در تک تک شهرهای ایران، خاص همان منطقه را خواهید یافت.

لذا از همین جا مراتب شکایت خود را نسبت به کم لطفی جنابعالی از طرف بریان فروشی ها و خورش ماست پزی های اصفهانی به شما اعلام می داریم. جناب مشاور شاید نمی دانند که هیچ کشوری در کره زمین و حتی در کرات دیگر توانایی رقابت با بریانی های اصفهان را ندارد. همچنین شاید نمی دانند که ماش و قمری و خورشت ماست اصفهانی ها که البته گیر هر کسی نمی آید و قیمت بالای آن اجازه خوردن آن را به همه نمی دهد، از نظر کیفیت و ارزش غذایی، مورد تأیید بسیاری از کارشناسان قرار گرفته و گفتنی است صنعت ساخت این غذا در انحصار ایران و اصفهان است.

در پایان باید یادآور شویم که کوفته تبریزی های هموطنان ترک زبان ما بسیار خوشمزه و منحصر به فرد است و هیچ کس را یاری رقابت با آن نیست. ضمنا شنیده شده است کشورهایی که در صنایعی همچون داروسازی، پهباد سازی، فولادسازی، ماهواره سازی، موشک سازی، نانو(سازی)، سلول های بنیادی(سازی) و… از ایران عقب مانده اند، قصد داشته اند روش پخت خورشت ماست را از اصفهان بزدند، ولی با زیرکی یکی از آشپزهای اصفهانی، تیرشان به سنگ خورده و بعد از خوردن خورشت ماستی که طبخ کرده بودند، همگی ضعف کرده و بیهوش شده اند(بالاخره کار هر کس نیست خرمن کوفتن).

به امید سفر شما به اصفهان و دیگر شهرهای ایران و تغییر نظرتان در مورد تکنولوژی های تولیدی رقابتی…!!!!»

حقیقتاً ما که با خواندن این نامه امروز معنای ضرب المثلِ “دنیا دیده بهتر از ندیده» کاملاً برایمان جا افتاد، چرا که لااقلش این است که حواسمان را جمع می کنیم که در سخنرانی هایمان بر روی اینکه چه تیتری برای رسانه ای شدن پیدا کنیم بیشتر فکر کنیم، آخر خدا را چه دیدی شاید یک روز هم، ما شدیم، مشاور رئیس جمهور….!!!

telegram

Go to TOP