چاپ خبــر

تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه پیام نور آران و بیدگل

مراسم تکریم از خدمات ارزنده دکتر رضا رمضانی رئیس سابق و معارفه دکتر رحمت اله عبداله زاده سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز آران و بیدگل برگزار شد .

به گزارش خطب شکن، مراسم تکریم از خدمات ارزنده دکتر رضا رمضانی رئیس سابق و معارفه دکتر رحمت اله عبداله زاده سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز آران و بیدگل برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز آران و بیدگل ، در این جلسه که با حضور دکتر مهدی یوسفی رئیس دانشگاه پیام نور استان اصفهان ، دکتر عباسعلی منصوری نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل ، جمعی از مسئولین شهرستان و رؤسای دانشگاه های پیام نور همجوار در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور مرکز آران و بیدگل برگزار گردید ، ضمن تجلیل از خدکات و تلاش های دکتر رضا رمضانی در طول شش سال ریاست خود در دانشگاه ، دکتر رحمت اله عبداله زاده به عنوان سرپرست جدید این مرکز معرفی گردید .

دکتر مهدی یوسفی در این مراسم اظهار داشت: در سالیان گذشته رشد خوبی در زمینه‌های کمی همچون تعداد دانشجو، اعضای هیئت علمی و فضاهای آموزشی در دانشگاه پیام‌نور صورت گرفته است.

وی با تأکید بر لزوم ارتقای سطح آموزشی دانشگاه‌ها تصریح کرد: امروزه نیاز است تا دانشگاه‌ها به موارد مهمی همچون کیفی‌سازی آموزشی، کاربردی شدن رشته‌ها و افزایش ظرفیت تحصیلات تکمیلی توجه ویژه‌تری داشته باشند.

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان اصفهان با اشاره به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بالای دانشگاه‌ها، اثرگذاری بر جامعه را از شاخصه‌های مهم یک دانشگاه عنوان کرد.

به گفته وی، امسال یک‌هزار و ۱۴۷ نفر در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های پیام نور استان اصفهان پذیرش شده‌اند که نسبت به سال گذشته رشد شش درصدی را نشان می‌دهد.

یوسفی از دانشگاه پیام‌نور مرکز آران و بیدگل به عنوان دانشگاهی برتر در میان دانشگاه‌های استان اصفهان یاد کرد و گفت: این مرکز در میان مراکز استان اصفهان از جنبه‌های مختلفی با استفاده از ظرفیت‌های دانشجویی و انجمن‌های علمی رتبه‌ها و افتخارات زیادی را به دست آورده است.

در این مراسم همچنین دکتر عباسعلی منصوری اظهار داشت: هزینه های آموزش عالی بار زیادی را بر دوش خانواده ها و دولت تحمیل می کند که در صورت پیوند میان صنعت و دانشگاه، این هزینه ها می تواند از منبع صنعت تامین شود.

وی افزود: در کشورهای توسعه یافته با ارتباط مستقیمی که میان صنعت و دانشگاه وجود دارد، بسیاری از این هزینه ها توسط صاحبان صنایع تامین می شود تا بتوانند از نیروهای کارآزموده و نخبه برای رشد کمی و کیفی صنایع خود استفاده کنند.

وی خروج استعدادهای درخشان و نخبگان از کشور را از دیگر چالش های کشور دانست و گفت: این مساله علاوه بر اینکه کشور را از داشتن متخصصان محروم می کند، موجب خروج ژن استعدادهای درخشان از کشور می شود.

منصوری تاکید کرد: برنامه ریزی های علمی و آموزش عالی باید به گونه ای باشد که در هر منطقه متناسب با ظرفیت های آن، رشته ها و ظرفیت های دانشگاهی ایجاد شود.

رئیس پیشین دانشگاه پیام‌نور آران و بیدگل نیز در این مراسم گفت: در حال حاضر بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ نفر از جوانان آران و بیدگل در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و در سال‌های اخیر پنج رشته در مقطع کارشناسی ارشد و یک رشته در مقطع دکتری به رشته‌های این مرکز اضافه شده است.

رضا رمضانی خاطرنشان کرد: این دانشگاه در چند سال اخیر اقدامات عمرانی متعددی همچون ساخت کتابخانه مرکزی، ساختمان اداری، سالن ورزشی، کارگاه‌های فنی مهندسی، مجتمع فرهنگی و مرکز پژوهشی آغاز شده است.

دانشگاه پیام‌نور مرکز آران و بیدگل از سال ۱۳۶۹ تأسیس شده و در حال حاضر با حدود ۴ هزار دانشجو در ۴۴ رشته تحصیلی از جمله مراکز برتر پیام‌نور استان اصفهان محسوب می‌شود.

telegram

Go to TOP