خطب شکن

4233

دستاوردهای انقلاب بعد از 40 سال؛

انقلاب اسلامی، چه دادیم؟ چه گرفتیم؟

درست است نسبت به وضعیت مطلوب فاصله ای دراز داریم، ولی باید بپذیریم پس از غارتگری سلسله‌های پادشاهی در طول تاریخ ایران، ساختن بنایی که بی‌عیب و نقص باشد، بسیار دشوار است.

کدخبر: 50338
۲۲/۱۱/۱۳۹۶ @ ۰۷:۳۰

خطب شکن [1]: زهرا سادات حسینی/ در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان در شبکه های مجازی و رسانه های معاند طرحی تازه را برای به چالش کشیدن انقلاب اسلامی کلید زده اند. آنان در این دسیسه شوم قصد دارند دستاوردهای انقلاب اسلامی را زیر سوال برند و چهره ناپاک و تبه‌کار پهلوی را بزک کنند. در حالی که ۲۵۰۰ سال حکومت شاهان مستبد و فاسد نتیجه ای جز تباهی و عقب ماندگی برای ملت ایران به دنبال نداشت.

همه علیه انقلاب اسلامی

انقلاب اسلامی نوید بهروزی و پیروزی و غلبه بر مستکبران عالم را به همگان داد و امپراتوری الحاد و کفر را در جهان به لرزه درآورد. چه دستاوردی از این بزرگ تر که در دنیایی که مردم بین کفر مارکسیسم و بی هویتی لیبرالیسم گرفتار و سرگردان بودند، برقی از آسمان ایران نگاه جهان را به دروازه ای به معنویت رهنمون کرد، به شکلی که مدتی بعد، آمریکا و شوروی به عنوان دو نماد این تفکرات الحادی دست به دست هم دادند تا ریشه انقلاب اسلامی را برکنند.

در جنگ تحمیلی این دو تمام دشمنی ها را فراموش کردند و پشت سر عراق ایستادند تا مگر حیات متزلزل خود را تمدید کنند، غافل از آن که جهان به دست مستضعفان خواهد افتاد؛ و این سنت حتمی پروردگار متعال است.

خنجر از پشت

کمونیسم و لیبرالیسم فریبکارانه بر طبل عدالت و آزادی می کوبیدند و از کلمه حق اراده باطل داشتند. امروز جنگ غرب با اسلام از استدلال و نبرد منصفانه عقیدتی فاصله گرفته و هر جا غرب با اسلام مواجه می شود، سعی در هراس افکندن در دل مردم دارد. نمایش اسلامی به عنوان خشونت محض و عامل سربریدن، زنده سوزی، آتش زدن شهرها و خانه ها و کشتن انسان ها تنها راه فرار از مواجهه با منطق اسلام است.

دشمن وقتی در زمین مبارزه رودر رو با انقلاب اسلامی و تفکر ناب آن ناکام مانده، راه خدعه و نیرنگ را در پیش گرفته است و سعی دارد با وارونه نشان دادن واقعیت ها و سوءاستفاده از غفلت برخی خودفروختگان داخلی، چهره خود را بزک و دستاوردهای انقلاب اسلامی را کمرنگ جلوه دهد. در حالی که نورافشانی انقلاب اسلامی در منطقه چشم همه را روشن و چهره سیاه استکبار را نمایان کرده است.

سود یا ضرر؟

دشمن در پی طرح سوالی در ذهن مردم است: پس از ۴۰ سال، دستاوردهای انقلاب چیست؟ آیا اگر هزینه فایده کنیم، سود کرده ایم یا زیان؟! به این سؤال باید پاسخی دقیق ارائه داد، هم در بعد مادی، هم در بعد معنوی. انقلاب، شرف، عزت و عظمت ملت ما را تضمین کرد و کشور را از زیر بار سلطه قداره بندان غرب آزاد کرد. امروز دیگر فرمان اداره کشور از آمریکا و اروپا نمی آید، مردم خود در باره سرنوشت خود تصمیم می گیرند. انقلاب برای ملت، آزادی آورد.

انقلاب یک نظم جدید را در کشور مستقر کرد. قانون اساسی آن را علما و نخبگان کشور نوشتند و ما ۴۰ سال است با این نظم، مستقر هستیم و طوفان های سیاسی منطقه و جهان آسیبی به کشور وارد نکرده اند. کدام انقلاب در طول تاریخ بشریت با این همه مشکل روبرو بوده و از آن سربلند بیرون آمده است؟ علاوه بر جنگ و ترور، تحریم های ظالمانه و غارت اموال کشور در خارج از کشور، هر کدام عواملی است که می تواند هر جنبش و انقلابی را به بن بست بکشاند. اما انقلاب اسلامی از تمام این بحران ها و مشکلات پیروز بیرون آمده و هنوز با اقتدار ایستاده است.

راه پیش رو دراز است

سطح برخورداری‌ های مردم از مواهب مادی انقلاب بسیار زیاد است. اگر نگاهی به گزارش جدید سازمان بهداشت جهانی در مورد رتبه ایران در امید به زندگی توجه کنیم و ایران را با کشورهای پیرامون و حتی کشورهای پیشرفته مقایسه کنیم دستاوردهای انقلاب در این حوزه بسیار نمود پیدا می کند. امید به زندگی در سال های قبل از انقلاب، ۵۴ سال بود. اکنون امید به زندگی در میان زنان ۷۸٫۴ سال و در میان مردان ۷۳٫۸ سال افزایش یافته است. افزایش ۲۵ ساله امید به زندگی در چهار دهه اخیر در ایران یک رکورد قابل قبول برای حکمرانی خوب است. این در حالی است که در چهار دهه اخیر، استکبار جهانی به ویژه آمریکا انواع و اقسام توطئه و تبهکاری علیه دولت و ملت ایران داشت و سال‌ هاست زیر تیغ تحریم غرب هستیم!

درست است نسبت به وضعیت مطلوب فاصله ای دراز داریم، ولی باید بپذیریم پس از غارتگری سلسله های پادشاهی در طول تاریخ ایران، ساختن بنایی که بی عیب و نقص باشد، بسیار دشوار است. انقلاب اسلامی در برهه ای رخ داد که خاندان بی کفایت و بی عرضه قاجار منابع ایران را در راه عیش و نوش خود به حراج می گذاشتند و حتی از اداره دربار ناتوان بودند. پس از آن هم رضاخان به غارت همه جانبه مردم ایران پرداخت و پسرش، بعد از او خلفی صالح در چپاول مردم شد! پیمودن راه پیشرفت زمان می برد و باید صبور بود و به دنبال سکان دار حرکت کرد.

انتهای پیام/


[1] خطب شکن: http://khatabshekan.ir/