چاپ خبــر
صنایع دستی
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل:

تایید مجوز توسعه سه کارگاه صنایع دستی در آران و بیدگل/ مسبر حمایت میراث فرهنگی از کارگاه‌ها هموار می‌شود

صدیقیان، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل گفت: چندین کارگر ثابت و ۱۰ کارگر مشاغل خانگی در این سه کارگاه مشغول فعالیت هستند که در مجموع برای ۳۸ نفر اشتغال‌زایی ایجاد شده است.

به گزارش خطب شکن، جواد صدیقیان با اشاره به بازدید چند هفته گذشته کارشناسان صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی اصفهان از کارگاه‌های صنایع دستی شهرستان اظهار کرد: شرایط توسعه سه کارگاه صنایع دستی آران و بیدگل در این بازدید مورد تایید قرار گرفت.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل پشتیبانی از مشاغل خانگی هم‌زمان با فعالیت در حوزه صنایع دستی را از ویژگی‌های کارگاه‌ها عنوان کرد و گفت: چندین کارگر ثابت و ۱۰ کارگر مشاغل خانگی در این سه کارگاه مشغول فعالیت هستند که در مجموع برای ۳۸ نفر اشتغال‌زایی ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: دو کارگاه در تولید چرم دست دوز و یک کارگاه نیز در حوزه هنر سفال‌گری فعالیت می کنند.

صدیقیان صنایع دستی را مظلوم‌ترین حوزه در سازمان میراث فرهنگی توصیف کرد و افزود: ایجاد بازارچه های دائمی و فصلی صنایع دستی می تواند در حمایت از این حوزه تاثیرگذار باشد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل ابراز امیدواری کرد: با ارائه تسهیلات مشاغل خانگی به کارگاه‌های صنایع دستی شهرستان و ادامه پشتیبانی میراث فرهنگی، مسیر توسعه و تجهیز این کارگاه ها هموارتر شود.

بیش از ۱۵۰ هنرمند در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی در آران و بیدگل فعالیت دارند و شعربافی، زربافی، چادرشب بافی، سفالگری، گیوه دوزی و خرجین بافی از مهم‌ترین صنایع دستی شهرستان به حساب می آید.

انتهای پیام/

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP