چاپ خبــر
مدیرعامل شرکت تعاونی کشاورزی روستای حسین آباد:

کشاورزی در خشکسالی مشکل اصلی بخش کویرات/ توسعه دامپروری صنعتی برای بهبود اشتغال مردم ضروری است

بیشه، مدیرعامل شرکت تعاونی کشاورزی روستای حسین آباد گفت: با توجه به بحران خشکسالی و کاهش منابع آب، اشتغال به زراعت جوابگوی درآمد خانوارها نیست و توسعه دامپروری صنعتی برای بهبود اشتغال مردم ضروری است.

به گزارش خطب شکن، محمد بیشه با اشاره به جمعیت بیش از ۱۳ هزار نفری بخش کویرات آران و بیدگل و اقلیم بیابانی این منطقه، اظهار کرد: کشاورزی شغل اصلی مردم بخش کویرات است اما بحران خشکسالی و کاهش منابع آب مشکلاتی برای آنان به وجود آورده است.

مدیرعامل شرکت تعاونی کشاورزی روستای حسین آباد ادامه داد: با این شرایط، اشتغال به زراعت نمی‌‌تواند جوابگوی درآمد خانوارهای ساکن در این بخش و روستاهای اطراف باشد.

وی با بیان این که بیش از ۷۰ درصد شاغلان کشاورزی در این بخش به پرورش دام‌های سبک و سنگین می پردازند، تصریح کرد: برای بهبود وضعیت اشتغال محلی، توسعه دامپروری‌های صنعتی ضروری است.

کارشناس کشاورزی و دامداری بخش کویرات آران و بیدگل تاکید کرد: مسئولان دولتی با حمایت از دامداران در اصلاح نژاد دام برای تولید بیشتر شیر و گوشت و تأمین خوراک دام‌ها از افزایش بیکاری و مهاجرت مردم به دلیل بحران آب جلوگیری کنند.

به گفته‌ی بیشه پرورش شتر و شترداری با توجه به سازگاری با کم آبی و قناعت شتر در خوراک می تواند ظرفیت مناسبی برای سرمایه گذاری باشد.

انتهای پیام/

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP