چاپ خبــر
مدیر اداره جهاد کشاورزی آران و بیدگل:

تولید دو هزار و ۶۰۰ تن گندم در آران و بیدگل/ مصرف ۹۰ روز شهرستان با محصولات بومی تامین می‌شود

فتاحی، مدیر اداره جهاد کشاورزی آران و بیدگل گفت: ۹۰ روز مصرف گندم شهرستان از گندم های مرغوب تولیدی در خود شهرستان تامین می شود.

به گزارش خطب شکن، حسین فتاحی با بیان این که سالانه نزدیک ۲۲۰ هزار تن محصولات کشاورزی و دامی در شهرستان تولید می شود، اظهار کرد: در سال زراعی ۹۵- ۹۶ نزدیک دو هزار و ۶۰۰ تن گندم و بیش از هزار و ۶۰۰ تن جو به سیلوها تحویل داده شده است.

مدیر اداره جهاد کشاورزی آران و بیدگل اضافه کرد: ۹۰ روز مصرف گندم شهرستان با گندم های مرغوب تولیدی در خود شهرستان تامین می شود.

وی مقرون به صرفه بودن کشاورزی در شهرستان را نیازمند کار کارشناسی و تغییر کشت دانست و تصریح کرد: بسیاری از مالکان فقط به دنبال حفظ زمین و ارزش افزوده آن هستند، به همین خاطر علاقه ای به اجرای طرح های آبیاری کم فشار ندارند.

فتاحی اذعان کرد: اگر با اجرای طرح های جدید آبیاری، روش غرقابی کنار گذاشته شود، از اتلاف ۳۰ درصدی آب در بخش کشاورزی جلوگیری خواهد شد.

وی در مورد تغییر الگوی کشت بیان کرد: در چند سال اخیر کشت محصولاتی مانند پسته، گل محمدی، زعفران و گیاهان دارویی در راستای کشت محصولاتی که نیاز کمتری به آبیاری دارند، مورد توجه قرار گرفته است.

فتاحی در مورد تولیدات باغی و زراعی شهرستان اضافه کرد: با وجود محدودیت هایی که در منابع آب وجود دارد، میزان تولید این محصولات به ۱۶۰ هزار تن می رسد.

انتهای پیام/

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP