چاپ خبــر
فوتبال آران و بیدگل
قسمت اول:

نگاهی به حاشیه‌های لیگ ۹۶/ از آقای گلی بازیکن یک تیم قعرنشین تا برادران بواتنگ آران و بیدگل

امسال لیگ پر حاشیه‌ای داشتیم، به شکلی که حاشیه‌های آن شاید از سال‌های گذشته هم بیشتر بود.

خطب شکن: محسن زهری/ بیش از یک ماه از پایان لیگ دسته اول فوتبال آران و بیدگل گذشته است. امسال بر خلاف چند دوره گذشته، سپاهان پیش از پایان فصل خود را به عنوان قهرمان معرفی کرد. با این حال حاشیه های زیادی در این فصل از بازی ها وجود داشت.

در سلسله گزارش هایی که در پنج قسمت مختلف (بازیکنان، مربیان، داوران، مسوولان و عملکرد گروهی تیم ها) تهیه شده، برخی حاشیه های جالب و نکات قابل توجه لیگ مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در لیگ امسال رکوردهای جالبی شکل گرفت که در این گزارش ها به آن توجه خواهد شد. البته جایی که رکوردهای منفی حاصل شده است، تنها به اشاره ای به افراد و تیم ها بسنده می کنیم تا حاشیه ای بر حاشیه ها نیافزاییم. مسلما پیشنهادهای شما به کامل تر شدن این گزارش ها کمک خواهد کرد.

 1. آقای پاس گل

[روح‌الله] شیرینی؛ بخش عجیب این رکورد این است که وی هر سال گل های زیادی برای تیمش می زد، ولی امسال هشت پاس گل داد، بیش از همه بازیکنان لیگ.

 1. گل نزن ترین بازیکن

مهاجم فوق العاده سال های گذشته لیگ که الان باید او را در سطور بالای جدول آقای گل های لیگ می دیدیم، نه تنها آقای گل نشد، بلکه نزدیک هزار دقیقه از آخرین گلی که به ثمر رسانده است، می گذرد؛ او برای خودش یک آرش برهانی شده است!

 1. آقای کلین شیت

حاجیان در هشت بازی دروازه خود را بسته نگه داشت. وی اولین سال حضور خود در لیگ را با یک آمار چشمگیر جشن گرفت. البته مربی او نیز در ثبت این رکورد بی تاثیر نیست.

 1. آقای گل

مشهدی با ۹ گل زده آقای گل لیگ شد. او هر ۱۱۰ دقیقه یک بار دروازه های حریفان را باز کرده است. جدول آقای گل های لیگ های معتبر نشان می دهد آقای گل حتما از تیم های سکونشین است، اما گلزنی در تیم سقوط کرده، کار هر مردی نیست!

 1. قهرمان‌ترین بازیکن

قاسمِ اورجینال، از لیگ ۹۲، در هر تیم شهرستان بازی کرده، قهرمان شده است. سه قهرمانی با سه تیم مختلف شهر، ملکی را دست نیافتنی کرده است. نظم‌پذیری، بازی در چند پست و مطمئن بودن از جمله صفات بارز قاسم ملکی است.

 1. کاشته زن دبل کار

یاهو در بازیکن های لیگ توانست دبل هفته اول خود را باز هم تکرار کند، شباهت گلزنی وی بسیار عجیب تر از تکرار دبل است: زدن یک گل از روی ضربه ایستگاهی و یک گل از نقطه پنالتی عادتی برای او شده است.

 1. اخراج عجیب

اخراج دروازه بان های دو  تیم در یک صحنه؛ هر چند اخراج دو بازیکن از دو تیم در یک صحنه قبلا سابقه داشته، اما اخراج دو دروازه بان در یک صحنه کاملا بی سابقه است، اتفاقی که در یکی از بازی های هفته دوم رخ داد.

 1. ماموریت غیر ممکن

کاظمی از انقلاب، نخستین کسی بود که توانست در لیگ امسال هت‌تریک کند. این کار را که در لیگ فشرده آران و بیدگل بیشتر به یک ماموریت غیر ممکن شبیه است، تنها جواد احمدی از هما بیدگل توانست یک بار دیگر در طول فصل این ماموریت غیر ممکن را انجام داد.

 1. درگیری دو هم تیمی

چهارم مرداد ۸۳، دیدار ایران و عمان و فرار دقیقه آخری از شکست… ولی اتفاقی که آن بازی را در ذهن ها تثبیت کرد، صحنه زشت درگیری بداوی و رضایی بود… اتفاقی که در لیگ امسال آران و بیدگل هم رخ داد. دو بازیکن جانشین هم تیمی در یکی از تیم های میانه جدولی، آن هم در دقایق ابتدایی یکی از بازی های هفته دوم، با هم درگیر شدند تا حادثه عجیبی در لیگ ما رقم بخورد. آخه این چه کاری است آقایان؟!

 1. برادران بواتنگ آران و بیدگل

حضور برادران، همیشه در ورزش توجه ها را به خود جلب کرده است. ولی پیدا شدن سر و کله برادران بواتنگ در آران و بیدگل از آن اتفاق های جالب است: سه برادر از خانواده شبانپور در دو تیم حضور داشتند و در لیگ امسال مقابل یکدیگر بازی کردند.

البته حضور چهار برادر بیابانی در یک تیم هم از دیگر نکات جالب لیگ بود.هرچند که «اوس جواد» در کادر فنی حضور داشت، ولی حضور چهار نفر از یک خانواده، خاطره بازی چهار برادر کتابی را  زنده کرد.

 1. پلورالیسم فوتبالی!

پلورالیسم فوتبالی در خانواده مالکیان رعایت می شود. حضور پنج برادر در چهار تیم بیانگر این است که هیچ کس در انتخاب تیم خود با اجبار مواجه نیست. البته شایعاتی در مورد ایده‌مونیستی فوتبالی مالکیان‌ها در سال آینده شنیده می شود.

انتهای پیام/

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP