چاپ خبــر
خشکسالی
فرماندار آران و بیدگل:

خشکسالی چالش جدی آران و بیدگل/ باید از حوادث گذشته درس گرفت

معینی نژاد، فرماندار آران و بیدگل گفت: با توجه به سهم شهرستان از خسارت وارده ناشی از خشکسالی که بیش از یک دهه در سطح کشور نمایان شده، خشکسالی چالش جدی برای شهرستان کویری آران و بیدگل است.

به گزارش خطب شکن، ابوالفضل معینی نژاد با اشاره به پنجم دی ماه روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، تصریح کرد: نامگذاری این روز فرصتی است تا از حوادث گذشته درس گرفته و از تجارب کنونی برای آینده برنامه ریزی شود.

فرماندار آران و بیدگل با اذعان بر حفظ آمادگی مسئولان و مدیران در مقابله با حوادث طبیعی اظهار کرد: نظارت دقیق مدیران بر اجرای قوانین و پیشگیری از عوامل خطرساز به میزان قابل توجهی در کاهش اثرات بلایای طبیعی تاثیرگذار خواهد بود.

وی آموزش همگانی و برگزاری دوره های آموزشی را از جمله راهکارهای پیشگیری از اثرات بلایای طبیعی عنوان کرد و گفت: باید میزان مشارکت مردم را با فرهنگ سازی و آموزش در برابر خطر حوادث طبیعی افزایش دهیم.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران آران و بیدگل در مورد عوامل طبیعی تهدید کننده شهرستان تاکید کرد: آران و بیدگل با توجه به موقعیت جغرافیایی و کویری بودن در برابر خشکسالی، زلزله، طوفان‌ها و ریزگردها نسبت به سایر حوادث بیشترین خسارت را متحمل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به سهم شهرستان از خسارت وارده ناشی از خشکسالی که بیش از یک دهه در سطح کشور نمایان شده، خشکسالی چالش جدی برای شهرستان کویری آران و بیدگل است.

انتهای پیام/

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP