چاپ خبــر
محمدعلی شهیدی محلاتی
معاون رئیس جمهور در مراسم روز حماسه و ایثار آران و بیدگل:

مردم آران و بیدگل تمام هستی خود را فدای انقلاب کرده‌اند/ خون شهدا عامل بیمه‌شدن انقلاب در برابر توطئه‌هاست

حجت الاسلام شهیدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران جمهوری اسلامی گفت: این شهرستان جایی است که مردم آن عاشق انقلاب بوده‌اند و همه هستی خود را در طبق اخلاص گذاشته و تقدیم انقلاب کرده‌اند.

به گزارش خطب شکن، مراسم گرامیداشت روز حماسه و ایثار آران و بیدگل دوشنبه شب در مصلای نماز جمعه شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام سید محمد علی شهیدی محلاتی با بیان این که آران و بیدگل یکی از مناطقی است که آمار کم‌نظیری در اهدای شهید به انقلاب اسلامی دارد، اظهار کرد: در بین استان های کشور استان اصفهان دومین استان از نظر تعداد شهدا در انقلاب اسلامی است.

معاون رئیس جمهور با بیان این که نزدیک ۸۰۰ شهید، یک هزار و ۴۵۰ جانباز و چندین آزاده از شهرستان آران و بیدگل در انقلاب اسلامی نقش داشته‌اند، تصریح کرد: این ها نشان می دهد این شهرستان جایی است که مردم آن عاشق انقلاب بوده اند و همه هستی خود را در طبق اخلاص گذاشته و تقدیم انقلاب کرده اند.

وی با تجلیل از شهدای عملیات های کربلای چهار و پنج خاطرنشان کرد: هر کس ادعا کند می تواند مقام شهید را درک کند، در اشتباه است، زیرا افکار عادی مردم از فهم این مقام قاصر است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران جمهوری اسلامی هجرت و جهاد با مال و جان را عاملی برای کسب درجات عظیم در نزد پروردگار متعال دانست و عنوان کرد: به فرموده رسول الله(ص)، شهدا، پیامبران و علما سه گروهی هستند که در قیامت مقام شفاعت دارند، از این رو خانواده های شهدا بسیار مقام بالایی دارند و باید قدر آن را بدانند.

حجت الاسلام شهیدی خدمت به هم‌نوع و تعاون را یکی از اهداف زندگی بشر خواند و اضافه کرد: یکی از بزرگ ترین خدمت ها به بشریت را امام راحل(ره) انجام دادند و با انقلاب اسلامی بشریت را از ظلمت رها کردند.

وی خدمت شهدا به بشریت را بالاترین خدمت ها توصیف کرد و گفت: اگر شهدا نبودند دیگران امنیتی برای ادای وظیفه تعاون و خدمت رسانی به بشریت پیدا نمی کردند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران جمهوری اسلامی توضیح داد: شهدا با نور خود به بشریت امنیت بخشیدند، همان گونه که امروز با وجود این همه دشمن، ایران اسلامی به برکت خون شهدا صاحب امنیت است و تمام توطئه های علیه آن خنثی شده است.

حجت الاسلام شهیدی شهدا را عامل بیمه شدن انقلاب اسلامی دانست و اذعان کرد: شهدا واقعا در جبهه های جنگ نشان دادند هیچ کس جز خداوند متعال به درد انسان نمی خورد.

وی اضافه کرد: در جنگ تحمیلی تمام سلاح های دشمنان در خدمت دشمن بود و ایران هیچ نداشت، با این حال شهدا با اتکا بر ایمان به خدا و فداکاری و از جان گذشتگی، بر آن قوای ظاهری پیروز شدند.

حجت الاسلام شهیدی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را عاملی برای حفظ امنیت کشور خواند و بیان کرد: ایثارگری تنها در جبهه جنگ معنا پیدا نمی کند، بلکه هر نوع محبت در اجتماع و خدمت به مردم، نوعی ایثار محسوب می شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران جمهوری اسلامی ایثارگری را نیاز کنونی کشور بر شمرد و تصریح کرد: وظیفه ما پاسداری از خون شهیدان با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

وی به صحبت های رئیس جمهور ایالات متحده علیه ملت ایران اشاره کرد و ادامه داد: این فرد نادان به دلیل قدرت ایران دست به یاوه گویی می زند، زیرا راهی برای مقابله با انقلاب اسلامی و به زانو در اوردن آن نمی بیند.

حجت الاسلام شهیدی عنوان کرد: امروز اگر احترامی در جامعه بین الملل داریم و درعرصه دیپلماسی قد علم می کنیم و با منطق از دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع می کنیم، به خاطر خون شهداست.

وی با بیان این که نباید از جانبازان و ایثارگران غافل شد اظهار کرد: حدود دو هزار و ۳۰۰ جانباز قطع نخایی و ۶۰ هزار جانباز شیمیایی در کشور حضور دارند که از آن ها در آسایشگاه ها و تعدادی دیگر از آن ها در بیمارستان ها بستری هستند.

حجت الاسلام شهیدی پشتیبانی از ولایت فقیه را تنها خواسته این جانبازان بزرگوار عنوان کرد و یادآور شد: انقلاب برای ما هزینه های زیادی داشته وگران تمام شده است باید بکوشیم حفظش کنیم و الا نزد شهدا و ایثارگران شرمنده خواهیم شد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران جمهوری اسلامی اضافه کرد: اگربخواهیم بمانیم و سرافراز و پیروزباشیم باید فرهنگ شهادت را حفظ کنیم و نشر دهیم.

معاون رییس جمهوردمیدن روح به جامعه بشری و ارزش های انسانی را منطق شهدا خواند و خطاب به مادران و پدران شهدا گفت: اگر فرزندان شما دیروز فداکاری کردند و امروز یاد و نام آنان به این شکل گرامی داشته می شود، باید به خود افتخار کنید.

انتهای پیام/ محمدرضا انیسی

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP