چاپ خبــر
رئیس اداره محیط زیست آران و بیدگل:

میزان برداشت آب صنایع دقیقا محاسبه می‌شود/ پساب صنایع شهرستان آلایندگی ندارد

دولتخواه، رئیس اداره محیط زیست آران و بیدگل گفت: با هوشمند شدن آب چاه های کشاورزی علاوه بر استفاده صنعتی، آمار دقیق استفاده کشاورزی از آب نیز در دست خواهد بود.

به گزارش خطب شکن، اللهیار دولتخواه با بیان این که پساب کارخانه های صنعتی شهرستان مورد آزمایش های مختلف قرار می گیرد و آلایندگی آن از سوی گروه های مختلف آزموده می شود، اظهار کرد: در نمونه‌گیری های صورت گرفته آلایندگی هایی بالاتر از حد استاندارد گزارش نشده است.

رئیس اداره محیط زیست آران و بیدگل استفاده از پساب شهری را یکی از راه‌های کاهش استفاده برخی صنایع شهرستان از منابع آبی زیرزمینی عنوان کرد و ادامه داد: این مسأله یکی از شروطی بود که محیط زیست با طرح های توسعه این صنایع موافقت کرد.

وی تاکید کرد: برای برخی استفاده های صنعتی نظیر خنک کردن دستگاه ها، به آب با ای‌سی پایین نیاز است، به همین خاطر ای‌سی پساب خروجی که از دستگاه های آب‌شیرین‌کن حاصل می شود، بالا می رود.

دولتخواه در مورد پسماندهای صنعتی عنوان کرد: برخی پسماندها که ذره های آهن در آن وجود دارد قابل فروش است، اما برخی پسماندها قابل بازیافت نیست و باید از طریق شرکت های خاص در محل های مخصوص نگهداری یا دفن شود.

وی با بیان این که برداشت آب صنایع از سفره های زیرزمینی دقیقا محاسبه می شود خاطرنشان کرد: با هوشمند شدن آب چاه های کشاورزی علاوه بر استفاده صنعتی، آمار دقیق استفاده کشاورزی از آب نیز در دست خواهد بود.

*تصویر خبر عکس هوایی مجمتع فولاد کویر و دریاچه ایجاد شده از پسماندهای آن است.

انتهای پیام/ مجتبی خانی

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP