چاپ خبــر
آفرودسواری
رئیس اداره محیط زیست آران و بیدگل:

حضور بی‌قاعده گردشگران به تخریب محیط زیست می‌انجامد/ مسئولان برای گردشگری شهرستان فکری کنند

دولتخواه، رئیس اداره محیط زیست آران و بیدگل گفت: مسئولان باید برای گردشگری شهرستان فکری کنند تا ورود آنان به چالش و مشکل تبدیل نشود.

به گزارش خطب شکن، اللهیار دولتخواه اظهار کرد: نباید برخی ماشین های آفرود و موتورسیکلت های سنگین بدون نظارت و برنامه وارد کویر شوند و با حضور خود محیط زیست را تخریب کنند و در مقابل، هیچ کس مسئولیتی بر عهده نگیرد.

رئیس اداره محیط زیست آران و بیدگل با بیان این که ورود این افراد به شهرستان هیچ منفعتی به دنبال ندارد، تصریح کرد: به جز مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، به خاطر فقدان مدیریت این افراد گاهی به مناطقی وارد می شوند که حضور آنان به تخریب محیط زیست می انجامد.

وی گونه های گیاهی و جانواری را در معرض خطر خواند و تاکید کرد: مسئولان باید برای گردشگری شهرستان فکری کنند تا ورود آنان به چالش و مشکل تبدیل نشود.

دولتخواه با ابراز تاسف از رها شدن زباله های گردشگران در محیط زیست عنوان کرد: بخش زیادی از گیاهان مناطق کویری شهرستان به خاطر حضور بی قاعده گردشگران تخریب شده است.

وی با بیان این که حضور بی برنامه گردشگران به مفقود شدن و آسیب دیدن خود آنان نیز منتهی می شود، اضافه کرد: باید مکانی مناسب برای حضور آفرودسواران مشخص شود تا حضور آنان به محیط زیست آسیب وارد نکند و سلامت خود آنان نیز تضمین شود.

انتهای پیام/ محمدرضا انیسی

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP