چاپ خبــر
سیازگه
مسئول ساماندهی گردشگری بخش کویرات:

آغاز عملیات ساماندهی منطقه نمونه گردشگری سیازگه/ زیرساخت‌های جذب گردشگر به‌سازی می شود

قاسمی، مسئول ساماندهی گردشگری بخش کویرات گفت: ساماندهی منطقه نمونه گردشگری سیازگه در سه فاز عملیاتی طراحی شده و در فاز اول، زیرساخت های اساسی و لازم برای جذب گردشگر به این منطقه تامین می شود.

به گزارش خطب شکن، عملیات ساماندهی عمرانی منطقه نمونه گردشگری سیازگه آغاز شد.

رشید قاسمی با اعلام این خبر اظهار کرد: فاز اول ساماندهی عمرانی منطقه نمونه گردشگری سیازگه، توسط انجمن دوستداران میراث فرهنگی و گردشگری بیذُوُی و شرکت تعاونی مرتع داران وحدت در ابوزیدآباد آغاز شد.

مسئول ساماندهی گردشگری بخش کویرات افزود: در این مرحله تنها مسیر دسترسی به منطقه گردشگری سیازگه برای سهولت تردد گردشگران و محلی ها به این منطقه بهسازی می شود.

وی خاطرنشان کرد: آغاز عملیات ساخت سرویس بهداشتی(دو چشمه) و دو سکوی نمازخانه، از جمله اقدامات انجام شده در این مرحله از بهسازی است.

قاسمی تصریح کرد: این برنامه ساماندهی در سه فاز عملیاتی طراحی شده و در فاز اول، زیرساخت های اساسی و لازم برای جذب گردشگر به این منطقه تامین می شود.

وی گفت: فاز دوم این عملیات نیز تا پایان سال جاری با ساماندهی منطقه سیازگه و انجام جانمایی ها جهت ارائه خدمات به گردشگران اجرا می شود.

سیازگه پهنه‌ای گسترده در دامن ریگزارهای شمال ابوزیدآباد است که با آران و بیدگل کمتر از ۱۰ کیلومتر فاصله دارد. این بیابان در نواحی غربی و مجاورت مرنجاب پوشیده از تپه‌های ماسه‌ای تثبیت شده و در نواحی مرکزی خاک‌های قلیایی با پوشش گیاهی اندک است.

انتهای پیام/

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP