چاپ خبــر
مهدی چمران:

پیروزی سپاهیان اسلام بر جنود کفر، تنها تداعی کننده وعده الهی است

رئیس سابق شورای شهر تهران گفت: پیروزی سپاهیان اسلام بر جنود کفر، تنها تداعی کننده وعده ی الهی و قرآنی «إِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِکَهُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا» است.

به گزارش خطب شکن به نقل از شبستان، دکتر مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران در همایش یلدایی با عطر سرخ لاله های حسنی در مسجد شهید سید مصطفی خمینی(ره) آران و بیدگل گفت: برگزاری مراسم با نام و یاد شهدا بر فضیلت و منقبت شهداء نمی افزاید،بلکه این ما هستیم که به نام و یاد و خاطره ی شهدا نیازمندیم‌‌.

وی افزود: فقط یاد شهدا و گرامی داشتن خاطره آن ها کافی نیست و ما باید سعی کنیم مسیر و راه آن ھا را ادامه دھیم و پای خود را جای پای آن ھا بگذاریم.

برادر شهید مصطفی چمران خاطر نشان کرد: در دوران دفاع مقدس مطلقا نبرد ما با یک کشور نبود، بلکه جنگی با یک جهان بود. تمامی طواغیت و مستکبرین عالم حتی با اندیشه های فکری متناقض با هم متحد شده و کمر به در هم شکستن جمهوری اسلامی بستند.

وی خاطر نشان کرد: اروپا، آمریکا، روس ها و اعراب تماما به تکیه گاهانی مستحکم برای بعثیون بدل شده بودند ولی چه حامی و ناصری بهتر از خداست؟ و چه تکیه گاهی مستحکم تر از او؟

رئیس سابق شورای شهر تهران با بیان اینکه در دوران جنگ تحمیلی،رزمندگان و پاسداران سپاه  اسلام از ۱۵ کشور اسیر گرفتند تصریح کرد: حامیان رژیم بعث علاوه بر این از کمک های تسلیحاتی نیز مضایقه نمی کردند، در حالی که جمهوری اسلامی ایران در خرید سیمِ خار‌دار با مشکل مواجه بود، اما نتیجه ی جنگ به چه صورت شد؟

دکتر چمران افزود: پیروزی سپاهیان اسلام بر جنود کفر، تنها تداعی کننده وعده ی  الهی و قرآنی «إِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِکَهُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا» است .

وی در ادامه اظهار داشت: پیروزی شکوهمندانه ی پاسداران اسلام،حقیقتا امتداد پیروزی عزت مندانه ی شهدای دشت کربلا و پیروزی خون بر شمشیر است و این یک شعار نیست؛بلکه یک حقیقت انکار ناپذیر است.

دکتر چمران شهادت و شهادت طلبی را عامل پیروزی مسلمین معرفی کرد و گفت: هر کجای عالم، مسلمین در برابر مستکبرین به فتح و پیروزی دست یافته اند با تمسک به همین عنصر یعنی شهادت طلبی و پیروی از راه سالار شهیدان حسین بن علی(ع)بوده است.

تلاوت قرآن توسط قاری ممتاز دکتر حسن احمدی ، شعرخوانی صابرخراسانی، مدیحه سرایی و دعا خوانی محمد میرزایی از دیگر برنامه های این یادواره بود.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP