چاپ خبــر
دادستان آران و بیدگل:

تهدید، توهین و ضرب و جرح در صدر موضوعات شکایات قضایی شهرستان/ اندکی سعه‌صدر تعداد پرونده‌ها را کاهش می‌دهد

جوادی، دادستان آران و بیدگل گفت: تهدید، توهین و ضرب و جرح عمدی در بین انواع موضوعات پرونده ها، بیشترین تکرار را دارد.

به گزارش خطب شکن، سید محمد جوادی در جمع اعضای مجمع القرآن امام زمان(عج) عباس آباد اظهار کرد: با توجه به حجم بالای پرونده های مطرح شده در دادگاه و دادسرای شهرستان، شمار زیادی از جمعیت شهرستان سالانه درگیر پرونده های قضایی می شوند.

دادستان آران و بیدگل جلسات فرهنگی و دینی را بسیار با برکت توصیف کرد و ادامه داد: در مورد پیشتاز بودن شهرستان در برگزاری جلسات قرآنی تردیدی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: باید در این جلسات مباحثی مطرح شود که به امنیت اجتماعی و کاهش وقوع جرم منتهی شود.

جوادی تصریح کرد: تهدید، توهین و ضرب و جرح عمدی در بین انواع موضوعات پرونده ها، بیشترین تکرار را دارد.

وی با ابراز تاسف از این موضوع خاطرنشان کرد: نباید برخوردهای اجتماعی به شکلی باشد که الفاظ تغییر پیدا کند و توهین و ضرب و جرح اتفاق افتد.

دادستان آران و بیدگل توضیح داد: یکی از کارشناسان مرتبط با این حوزه ها با تاکید بر این که تمام اتفاقات منتهی به درگیری بدنی در سه ثانیه رخ می دهد معتقد بود در صورتی که این زمان سه ثانیه ای با اندکی صبوری به شش ثانیه افزایش پیدا کند فرصت تعقل برای فرد فراهم می شود و بسیاری از پرونده های قضایی کاهش می یابد.

جوادی همگان را به ترویج فرهنگ صبوری و سعه صدر فراخواند و عنوان کرد: باید این فرهنگ در جامعه رواج پیدا کند، همه ما موظف هستیم علاوه بر خودمان، اطرافیان را هم در مورد این مسائل آگاه کنیم و به سعه صدر فرا بخوانیم.

انتهای پیام/ سید مصطفی میرحسینی

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP