چاپ خبــر
طوفان شن
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل:

نیاز به ۶۰ قرقبان برای حفاظت از اراضی شهرستان/ طوفان شن آران و بیدگل را تهدید می‌کند

شفیعی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل گفت: اگر در زمینه حفاظت از تاغزارها برنامه مشخصی وجود نداشته باشد، در آینده نزدیک هجوم ریزگردها و طوفان شن ادامه زندگی در شهرستان را غیر ممکن خواهد کرد.

به گزارش خطب شکن، رضا شفیعی با بیان این که اداره منابع طبیعی در بحث تهیه نقشه و اجرای قانون با مشکل مواجه است تصریح کرد: برای نقشه برداری، تعیین حدود و دیگر کارهای مربوط به این موضوع مشکلاتی وجود دارد که سبب کندی فعالیت های اداره می شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل اظهار کرد: کل پرسنل اداره منابع طبیعی ۹ نفر هستند.

شفیعی با اشاره به این که آران و بیدگل بر اساس استانداردها حداقل به ۶۰ نیروی قرقبان نیاز دارد اضافه کرد: تنها دو نیروی قرقبان در آران و بیدگل حضور دارند، در حالی که بنا بر استاندارد جهانی باید به ازای هر ۱۰ هزار هکتار منابع طبیعی یک قرقبان وجود داشته باشد.

وی در بیان مثالی در این خصوص خاطرنشان کرد: برای ثبت پلاک ۲۸۴۰ حدود دو سال زمان صرف شده است و در حال حاضر برای حل مشکل آن ارتباط موثر ادارات مرتبط مانند ثبت و راه و شهرسازی لازم است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل تصریح کرد: اگر در زمینه حفاظت از تاغزارها برنامه مشخصی وجود نداشته باشد، در آینده نزدیک هجوم ریزگردها و طوفان شن ادامه زندگی در شهرستان را غیر ممکن خواهد کرد.

انتهای پیام/

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP