چاپ خبــر
چاه آب
مدیر اداره جهاد کشاورزی آران و بیدگل:

۱۲ هزار لیتر آب از چاه‌های زراعی شهرستان برداشت می‌شود/ برداشت دو برابر حد مجاز است

فتاحی، مدیر اداره جهاد کشاورزی آران و بیدگل گفت: اجازه برداشت شش هزار لیتر آب از ۲۴۴ حلقه چاه در شهرستان صادر شده است، اما در حال حاضر دو برابر این میزان برداشت می شود.

به گزارش خطب شکن، حسین فتاحی در مورد امور زیربنایی کشاورزی اضافه کرد: در سال زراعی ۹۵- ۹۶ برای تغییر شیوه آبیاری از سنتی به جدید، نزدیک ۳۰ میلیارد ریال اعتبارات ملی در شهرستان هزینه شد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی آران و بیدگل پیاده شدن سامانه آبیاری تحت فشار در ۲۰ هکتار از اراضی شهرستان را یادآور شد و بیان کرد: ۶۰ هکتار نیز به آبیاری زیر سطحی مجهز شده‌اند و مطالعات مربوط به سامانه‌های آبیاری نوین در ۲۲۰ هکتار صوت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: مصوبه سازماندهی استخراخ آب آز چاه‌های شهرستان، برداشت حداکثر سه هزار ساعت آب از چاه های کشاورزی را مجاز شمرده، در حالی که به دلیل عدم نظارت، تا کنون بیش از هفت هزار ساعت برداشت شده است.

فتاحی توضیح داد: اجازه برداشت شش هزار لیتر آب از ۲۴۴ حلقه چاه در شهرستان صادر شده است، اما در حال حاضر دو برابر این میزان برداشت می شود.

وی با اشاره به حمایت‌های صورت گرفته از کشاورزی خانگی و بخش‌های گلخانه‌ای اضافه کرد: در یزدل، نوش آباد و سفیدشهر با توجه به کیفیت آب، ظرفیت خوبی برای گسترش کشاورزی گلخانه‌ای وجود دارد.

انتهای پیام/

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP