چاپ خبــر
مسجد جامع نوش آباد
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل:

بافت تاریخی ثروت فرهنگی نوش آباد/ ۲ میلیارد ریال برای مرمت بافت تاریخی شهر اختصاص یافت

صدیقیان، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل گفت: مرمت بدنه‌سازی مسجد علی(ع)، حسینیه توده ، مرمت پشت بام مسجد قائمیه، اجرای طاق چشمه و مرمت بادگیر آب انبار مسجد جامع در این مرحله عملیات مرمت در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خطب شکن، جواد صدیقیان با اشاره به قدمت شهر تاریخی نوش آباد و وجود آثار تاریخی ارزشمند در این شهر اظهار کرد: بافت تاریخی نوش آباد و بناهای تاریخی آن بسیار ارزشمند و از ذخایر و ثروت‌های فرهنگی این شهر است که در رشد و توسعه نوش آباد می تواند تاثیرگذار باشد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل اضافه کرد: مسجد جامع، مسجد علی(ع)، شهر زیرزمینی، حوض خانه مسجد جامع و موسی بن جعفر(ع)، آب‌انبارمرکزی، مساجد، حسینیه‌ها و تکایای قدیمی از جمله آثار تاریخی این شهر است.

وی با بیان این که بیش از ۱۰۰ اثر تاریخی در نوش آباد وجود دارد تصریح کرد: تاکنون ۲۰ اثر تاریخی آن در فهرست آثار ملی و همچنین سه اثر معنوی آئین‌های خیل عرب، کتل‌خوانی و سقاخوانی به ثبت رسیده است.

صدیقیان تعمیر و بازسازی بناهای تاریخی را از اولویت‌های میراث فرهنگی آران و بیدگل عنوان کرد و گفت: حدود ۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای مرمت بافت تاریخی شهر نوش آباد اختصاص داده شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل خاطرنشان کرد: مرمت  بدنه‌سازی مسجد علی(ع)، حسینیه  توده ، مرمت پشت بام مسجد قائمیه، اجرای طاق چشمه و مرمت بادگیر آب انبار مسجد جامع در این مرحله عملیات مرمت در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP