چاپ خبــر
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل:

برگزاری شانزدهمین آزمون کشوری قرآن و عترت در آران و بیدگل/ استقبال شهرستان از برنامه‌های قرآنی بی‌نظیر است

نمکی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل گفت: شانزدهمین آزمون کشوری قرآن و عترت در آران و بیدگل برگزار می‌شود.

به گزارش خطب شکن، میثم نمکی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری شانزدهمین آزمون کشوری قرآن و عترت در آران و بیدگل اظهار کرد: این آزمون کشوری روز دهم اسفندماه برگزار خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل اضافه کرد: این آزمون برای اولین بار به صورت مشارکتی و با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود.

وی هدف از این اقدام را انسجام بیشتر نهادها و مراکز قرآنی کشور دانست و ابراز امیدواری کرد: با این کار مشارکت بیشتر علاقه‌ مندان به حوزه سنجش آموزه های قرآنی فراهم خواهد آمد.

نمکی با اشاره به تاثیر برگزاری این آزمون در همگانی شدن آموزش قرآن کریم و کشف و شناسایی استعدادها در راستای منویات مقام معظم رهبری اضافه کرد: این آزمون در ۲۳ رشته در چهار موضوع حفظ، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، معارف اهل بیت و انس با قرآن کریم برگزار می شود.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان آران و بیدگل این شهرستان را یکی از موفق ترین شهرهای کشور در فعالیت های قرآنی معرفی کرد و افزود: استقبال عمومی از فعالیت های قرآنی در این شهرستان بی نظیر است و همین امر حمایت و توجه ویژه مسؤولان به مؤسسات و فعالان قرآنی این شهرستان را می طلبد.

نمکی خاطر نشان کرد: ثبت نام اینترنتی این آزمون از ۱۸ آذرماه آغاز شده و تا بیستم دی ماه در سایت www.quranedu.ir ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ سید مصطفی میرحسینی

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP