خطب شکن

136770

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان:

تجلیل از موکب‌های آران و بیدگل/ ۵۷ موکب از استان اصفهان به زائران اربعین خدمت‌رسانی کردند

سردار مصطفی نوریان، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان گفت: ۵۷ موکب برای خدمت رسانی به زائران در ستاد بازسازی عتبات عالیات استان به ثبت رسید و برای آن ها پروانه فعالیت صادر شد.

کدخبر: 48657
۲۱/۰۹/۱۳۹۶ @ ۱۱:۴۳

به گزارش خطب شکن [1]، سردار مصطفی نوریان در مراسم تجلیل از موکب های شهرستان های شمال استان اصفهان در مراسم پیاده روی اربعین که در ناحیه مقاومت بسیج آران و بیدگل برگزار شد با اشاره به کیفیت و ویژگی های اربعین امسال گفت: در مراسم اربعین امسال بار دیگر توطئه های داعش برای آسیب رساندن به زائران حسینی با شکست مواجه شد و ذلت این گروهک مجددا به اثبات رسید.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان با اشاره به اهمیت حمایت از این مراسم و تقویت آن اظهار کرد: إن‌شاءالله این همایش عظیم با اشاعه تفکری شیعی و نشان دادن ابعاد مختلف قیام اباعبدالله(ع) به جهانیان، زمینه ظهور امام زمان(عج) و برپایی حکومت ایشان را فراهم خواهد کرد.

وی شرایط فرهنگی خاص عراق را یادآور شد و تصریح کرد: موکب های ایرانی که به شکل مردمی و خودجوش راه اندازی شدند برای بهره برداری معنوی هر چه بیشتر از فیوضات اربعین حسینی، باید برادری با مردم عراق و همکاری با موکب های عراقی را مدنظر خود قرار دهند.

نوریان درباره تعداد موکب های استان اصفهان در مراسم اربعین حسینی اظهار کرد: ۵۷ موکب برای خدمت رسانی به زائران در ستاد بازسازی عتبات عالیات استان به ثبت رسید و برای آن ها پروانه فعالیت صادر شد.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان اضافه کرد: هفت موکب در مرز چزابه و شلمچه و ۵۰ موکب در مسیر پیاده روی به کربلا به فعالیت پرداختند که از این میان ۴۰ موکب در مسیر بین نجف تا کربلا و اطراف حرم امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) حضور داشتند.

وی به برگزاری مراسم قرائت ادعیه و برپایی نماز جماعت در موکب ها اشاره کرد و ادامه داد: در طول روزهای برگزاری مراسم پیاده روی موکب های مختلف علاوه بر پذیرایی از زائران مراسم های قرائت ادعیه و نماز جماعت پنج‌گانه را برگزار می کردند.

نوریان با اشاره به ارائه خدمات پزشکی در این موکب ها، در تشریح اقدامات عمرانی این ستاد در عتبات عالیات خاطرنشان کرد: ساخت صحن حضرت زینب(س) با ۱۲۰ هزار مترمربع یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های در حال اجراست.

وی ادامه داد: همچنین قرار است گنبد حرم حضرت اباعبدالله(ع) هشت متر بلندتر شود که با این کار گنبد این حرم از ۲۰ کیلومتری نمایان خواهد شد.

انتهای پیام/ محمد رمضانی


[1] خطب شکن: http://khatabshekan.ir/