چاپ خبــر
وقف
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آران و بیدگل:

ثبت بیش از ۹۵۰ موقوفه در آران و بیدگل/ شهرستان به وقف قرآنی نیاز دارد

حجت الاسلام روان، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آران و بیدگل گفت: اجرا و حمایت از برنامه‌های قرآنی در شهر نمونه قرآنی آران و بیدگل به موقوفات با نیات قرآنی نیاز دارد.

به گزارش خطب شکن، حجت الاسلام ولی الله روان با گرامیداشت روز وقف اظهار کرد: موقوفات در آران و بیدگل رشد بسیار خوبی داشته و توجه مردم مذهبی و مؤمن این خطه به وقف قابل تقدیر است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آران و بیدگل در مورد آمار موقوفات ثبت شده شهرستان تصریح کرد: بیش از ۹۵۰ موقوفه در قالب سه هزار و ۵۱۳ رقبه در آران و بیدگل به ثبت رسیده است.

وی ساخت حسینیه، تکایا و تعزیه خوانی را از بیش‌ترین نیات واقفان برای وقف در شهرستان عنوان کرد و افزود: موقوفات به دو شیوه متصرفی که واقفان اولویتی برای وقف خود تعیین نمی کنند و غیرمتصرفی که اولویت وقف را واقف تعیین می کند صورت می گیرد.

حجت الاسلام روان با اشاره به فعالیت‌های گسترده‌ی قرآنی و رشد قابل توجه نخبگان در شهر نمونه قرآنی آران و بیدگل و حضور نمایندگان این شهرستان در مسابقات استانی و ملی خاطرنشان کرد: اجرا و حمایت از برنامه‌های قرآنی به موقوفات با نیات قرآنی نیاز دارد.

وی تبلیغ و تشویق واقفان برای وقف قرآنی را خواستار شد و با تاکید بر ترویج این سنت حسنه اضافه کرد: سال جاری شش وقف جدید در آران و بیدگل به ثبت رسیده که یکی از آن‌ها با نیت قرآنی انجام شده است.

انتهای پیام/

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP