چاپ خبــر
رئیس انجمن زمین شناسی آران و بیدگل:

زمین‌لرزه اخیر ابوزیدآباد یک اتفاق عادی بود/ برخی رسانه‌ها به ناامنی روانی جامعه دامن می‌زنند

رحمتی، رئیس انجمن زمین شناسی آران و بیدگل گفت: زمین لرزه ابوزیدآباد یک اتفاق عادی است که هر ساله صدها نمونه از آن در منطقه ما رخ می‌دهد.

به گزارش خطب شکن، جواد رحمتی در مورد انتشار خبر زمین لرزه در ابوزیدآباد اظهار کرد: این زمین لرزه که بزرگی آن ۱٫۲ در مقیاس ریشتر اندازه گیری شده، خطری به دنبال ندارد و نباید از آن نگران بود.

این کارشناس زمین شناسی با بیان این که زمین لرزه های کمتر از چهار ریشتر به سختی حس می شود اضافه کرد: با توجه به حرکت دائمی پوسته زمین، دائما در سراسر جهان زمین لرزه هایی رخ می دهد که بسیاری از آن ها به هیچ وجه حس نمی شود و باید برای رصد آن از دستگاه های دقیق و حساس استفاده کرد، به همین ترتیب زمین لرزه ابوزیدآباد یک اتفاق عادی است که هر ساله صدها نمونه از آن در منطقه ما رخ می دهد.

رئیس انجمن زمین شناسی آران و بیدگل افزود: زمین لرزه ابوزیدآباد از قضا بلافاصله پس از زمین لرزه نسبتا بزرگ هجدک کرمان رخ داد و یکی از کاربران اینترنتی با مشاهده نام این شهر پس از نام هجدک، تصویر جدول زمین لرزه‌ها را در فضای مجازی منتشر کرده بود.

وی به فضاسازی رسانه ای برخی کانال های تلگرامی و بزرگ‌نمایی این رخداد اشاره کرد و ادامه داد: چنین اقداماتی تنها برای جذب مخاطب صورت می گیرد و متاسفانه به ناامنی روانی جامعه دامن می زند، در حالی که رسانه ها باید با اطلاع رسانی در مورد زمین لرزه ها در این خصوص به مردم اطلاع دهند و آنان را هشیار کنند.

رحمتی وجود گسل های متعدد در شهرستان آران و بیدگل را یادآور شد و تصریح کرد: آران و بیدگل از جمله مناطقی است که در معرض خطر زمین لرزه قرار دارد و مردم باید آمادگی خود را برای مقابله با شرایط بحرانی حفظ کنند.

انتهای پیام/ سید مصطفی میرحسینی

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP