چاپ خبــر
اشتغال زنان
معاون فرماندار آران و بیدگل:

سهم ۱۷/۵ درصدی زنان آران و بیدگل در اشتغال/ کسب و کار بانوان به سوی مشاغل خانگی هدایت شود

یوسفیان، معاون فرماندار آران و بیدگل گفت: نرخ مشارکت زنان در حوزه اشتغال آران و بیدگل ۱۷/۵ درصد است که سهم قابل توجه آنان در حوزه اقتصاد شهرستان را نشان می دهد.

به گزارش خطب شکن، علی محمد یوسفیان با بیان این که نیمی از جمعیت آران و بیدگل را زنان تشکیل می دهند، اظهار کرد: باید مطالبه جامعه زنان مطرح، بررسی و براساس قانون به آن پاسخ داده شود و مورد حمایت قرار گیرد

معاون فرماندار آران و بیدگل توانمندسازی و توسعه اشتغال بانوان را  از برنامه های دولت عنوان کرد و گفت: تقویت سطح آموزش و مهارت بانوان و تربیت دختران توانمند و کارآفرین می تواند به نقش تاثیرگذار آنان در توسعه کشور کمک کند.

وی میانگین نرخ مشارکت زنان در حوزه اشتغال کشور را ۱۴/۹ درصد برشمرد و تصریح کرد: این آمار در آران و بیدگل ۱۷/۵ درصد است که سهم قابل توجه بانوان در حوزه اقتصاد شهرستان را نشان می دهد.

یوسفیان خواستار نگاه ویژه و کاربردی مسئولان شهرستان همراه با تکریم جایگاه بانوان در حوزه اشتغال شد و اضافه کرد: حمایت از کسب و کارهای خانگی از جهت گیری های مناسب برای اشتغال زنان است که باید به سوی آن هدایت و حمایت شوند.

وی در تشریح ویژگی های مشاغل خانگی برای زنان بیان کرد: برقراری توازن میان خانه داری واشتغال، انتقال تجارب و آموزش غیر رسمی، مشارکت خانواده و ایجاد زمینه کار خانوادگی و کاهش هزینه تولید محصول از جمله مزایای کسب و کار خانگی برای بانوان خواهد بود.

انتهای پیام/

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP