چاپ خبــر
مدیریت شهری
بیم‌ها و امیدهای پیش روی شهردار جدید آران و بیدگل؛

آیا شهردار جدید گره‌های مدیریت شهری آران و بیدگل را خواهد گشود؟

دانشگاهی بودن و نگاه علمی شهردار جدید در کنار همراهی نماینده مردم در مجلس از مزیت‌های شهردار جدید آران و بیدگل است.

خطب شکن: ویژه نامه روزنامه نسل فردا در آران و بیدگل/ شورای پنجم آران و بیدگل از همان روزهای نخست کاری خود فرایند انتخاب شهردار جدید را کلید زد و در نهایت از میان چهره های پیشنهاد شده برای تصدی پست شهرداری آران و بیدگل، دکتر رضا رمضانی بر مسند شهرداری نشست. دکتر رمضانی اولین شهردار آران و بیدگل است که تحصیلات عالی دانشگاهی دارد و پیش از رسیدن به این سمت، سابقه مدیریت یک نهاد علمی را بر عهده داشته است.

رضا رمضانی دارای مدرک دکترای فیزیک و عضو هیات علمی دانشگاه کاشان و رئیس اسبق دانشگاه پیام نور مرکز آران و بیدگل است.

حمایت همگانی

وی در مدت یک ساله قبل از انتخاب به عنوان شهردار، مسئولیت دفتر دکتر ساداتی نژاد، نماینده مردم شهرستان در مجلس را بر عهده داشت. علاوه بر این وی شخصیت مورد قبول امام جمعه و رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه آران و بیدگل که در انتصاب مدیران شهرستان نقش آفرینی می کنند نیز هست.

مجموعه این روابط به شهردار جدید این امکان را می دهد که بدون چالش سیاسی و به پشتوانه حمایت متنفذان بتواند وقت خود را صرف رسیدگی به امور شهر کند. علاوه بر این موارد، ساماندهی نسبتا مطلوب وضعیت مالی و اداری شهرداری آران و بیدگل، تعیین کدهای جدید درآمدی، تفویض اختیارات به نواحی، ساماندهی چرخه کارپردازی و اتمام برخی طرح های کلان شهرداری در سال های اخیر یکی از امتیازات مهم برای شهردار جدید است.

چالش هایی هم هست…

با وجود این امتیازات، شهردار پانزدهم آران و بیدگل در کار خود با چالش هایی نیز روبروست. چالش هایی که از نارضایتی مردم از وضعیت خدمات شهری گرفته تا نابسامانی ناوگان حمل و نقل عمومی آران و بیدگل را شامل می شود. تمرکز بر روی پروژه ها و فعالیت های عمرانی و نداشتن استراتژی و برنامه فرهنگی اجتماعی در شهرداری، ضعف محسوس اطلاع رسانی و روابط عمومی، عدم تمکین اختیاری شهروندان در پرداخت سالانه عوارض نوسازی، تصویب نشدن طرح جامع شهر آران و بیدگل و وجود برخی پرسنل ناکارامد در شهرداری نواحی و مرکزی از دیگر چالش های شهردار جدید است.

با این وجود آن چه می تواند روزنه امیدی برای رفع این چالش ها از سوی شهردار جدید باشد، دانشگاهی بودن و نگاه علمی وی به مدیریت است. نگاهی که شاید بتواند در کنار همراهی نماینده مردم در مجلس، کلید باز شدن قفل های مدیریت شهری آران و بیدگل باشد.

انتهای پیام/

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP