چاپ خبــر
برداشت زعفران
مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل خبر داد:

برداشت طلای سرخ از ۲۵ هکتار مزارع آران و بیدگل/ ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات برای هر هکتار کشت زعفران

فتاحی، مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل گفت: مزیت نسبی و اهمیت زعفران از نظر تولید و صادرات، سطح زیر کشت و اشتغال‌زایی این محصول را در اولویت برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قرار داده است.

به گزارش خطب شکن، حسین فتاحی از آغاز برداشت زعفران در ۲۵ هکتار از زمین های کشاورزی آران و بیدگل خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل میانگین برداشت زعفران از هر هکتار را حدود چهار کیلوگرم عنوان کرد و افزود: با توجه به افزایش سه هکتاری سطح زیر کشت این محصول در شهرستان پیش بینی می‌شود بیش از ۹۰ کیلوگرم زعفران از مزارع برداشت شود.

وی کم آب و دارا بودن ارزش افزوده بالا برای درآمد کشاورزان منطقه را از ویژگی های کشت زعفران دانست و تصریح کرد: مزیت نسبی و اهمیت زعفران از نظر تولید و صادرات، سطح زیر کشت و اشتغال‌زایی این محصول را در اولویت برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قرار داده است.

فتاحی تاکید کرد: با حمایت از کشاورزان فعال در این بخش به تولید این محصول طلاخیز در شهرستان کمک ویژه شده است و با برنامه ریزی انجام شده برای هر هکتار کشت زعفران ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می‌شود.

وی با بیان این که به دلیل شرایط آب و هوایی در شهرستان کشت گیاه زعفران از سرعت و کیفیت مناسبی برخوردار است، اظهار کرد: آران و بیدگل در میان شهرستان های برتر استان اصفهان در تولید زعفران قرار دارد.

انتهای پیام/

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP