چاپ خبــر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل:

ضرورت تقویت گروه‌های مردم‌نهاد/ باید درباره زمین‌های کنارگذر با کشاورزان گفتگو کنیم

شفیعی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل گفت: اداره منابع طبیعی برای حل مشکلات زمین‌های کنارگذر تا حد امکان همکاری خواهد داشت.

به گزارش خطب شکن، رضا شفیعی در مورد آزادسازی زمین‌های مربوط به طرح کنارگذر آران و بیدگل گفت: اداره منابع طبیعی برای حل مشکلات زمین‌های کنارگذر تا حد امکان همکاری خواهد داشت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل رعایت قوانین در این زمینه را ضروری خواند و خاطرنشان کرد: لازم است در این باره جلساتی با کشاورزان برگزار شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل به فعالیت گروه‌های مردم‌نهاد دوستدار طبیعت اشاره کرد و افزود: این گروه ها فعالیت‌های پراکنده‌ای دارند اما برای تاثیرگذاری و فرهنگ‌سازی باید فعالیت‌های بیشتر و منسجم‌تری صورت گیرد.

وی اظهار کرد: با توجه وضعیت شهرستان، این فعالیت‌ها برای حفاظت از منابع طبیعی بسیار ناچیز است و باید تقویت شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل تصریح کرد: اگر در زمینه حفاظت از تاغزارها برنامه مشخصی وجود نداشته باشد، در آینده نزدیک هجوم ریزگردها و طوفان شن ادامه زندگی در شهرستان را غیر ممکن خواهد کرد.

وی با بیان این که منشا ریزگردهای شهرستان در خارج از کشور نیست اظهار کرد: ممکن است ریزگردهای استان‌های مرزی منشا خارجی داشته باشد، ولی با توجه به موقعیت شهرستان که در مرکز کشور قرار دارد، بعید است منشا ریزگردهای آن خارجی باشد.

انتهای پیام/

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP