چاپ خبــر
فرماندار آران و بیدگل عنوان کرد:

فرایند طولانی صدور مجوز اقامتگاه‌های بوم گردی و عدم پرداخت تسهیلات موانع پیش روی گردشگری آران و بیدگل

معینی نژاد، فرماندار آران و بیدگل گفت: مرمت و احیای بناهای تاریخی و ورود آن به چرخه بهره برداری می تواند تا حدود زیادی کاستی های حوزه گردشگری شهرستان را برطرف سازد.

به گزارش خطب شکن، ابوالفضل معینی نژاد ظرفیت بناهای تاریخی شهرستان را منحصر به فرد خواند و تصریح کرد: آران و بیدگل با حدود ۱۴۰ اثر تاریخی ثبت شده و تعدادی قابل توجهی اثر در حال ثبت، جایگاه سوم در زمینه بناهای تاریخی در استان اصفهان را داراست.

فرماندار آران و بیدگل احیای بناهای تاریخی را گامی در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: ظرفیت بناهای تاریخی به عنوان یک ظرفیت درون‌زا با توسعه زیر ساخت های گردشگری و اماکن تاریخی خود نقش قابل توجهی در عمل به اقتصاد مقاومتی و جذب گردشگر برای کشور داشته باشد.

وی با اشاره به کاستی ها در زیرساخت های حوزه گردشگری شهرستان اظهار کرد: مرمت و احیای بناهای تاریخی و ورود آن به چرخه بهره برداری می تواند تا حدود زیادی کاستی ها را برطرف سازد.

معینی نژاد با بیان این که بهره برداری مناسب از بناهای تاریخی می تواند گام مهمی در راستای اشتغال‌زایی باشد اضافه کرد: طولانی شدن صدور مجوز اقامتگاه های بوم گردی و گردشگری و عدم پرداخت تسهیلات در احیای بناهای تاریخی از جمله موانع پیش رو در حوزه گردشگری آران و بیدگل است.

وی بر ایجاد بستر مناسب برای ماندگاری گردشگر در منطقه کویری آران و بیدگل تاکید کرد و افزود: باید با برطرف کردن مشکلات و تسریع در فرآیندها ثمره تولید و اشتغال در بناهای تاریخی را شاهد باشیم.

فرماندار آران و بیدگل شاخصه گردشگری مذهبی را از ویژگی های حوزه گردشگری شهرستان دانست و بیان کرد: آیین های عزاداری شهرستان و وجود بقاع متبرکه امام زادگان برای گردشگران خارجی دارای جذابیت است که باید از آن بهره برد.

انتهای پیام/

telegram

  1. arani گفته:

    شهر ما شهر ی کویری و بی آب است و بدون کشاورزی و صنایع بزرگ نمی تواند رونق اقتصادی و کسب و کار ایجاد شود پس تنها راه ایجاد جاذبه های گردشگری برای شهرمان است که در کاشان نیز رونق گردشگری بوجود آمد و سفره ای گسترده شده که ما هم می توانیم با مرمت و نوسازی ابنیه و خانه های تاریخی کسب و کار گردشگری در شهرمان را رونق دهیم . طرح های شهرسازی باید براساس حفظ و نگهداشت این آثار باشد

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP