چاپ خبــر
بی کفایتی مسئولان اداره مرنجاب پای دادستان را به میان کشید:

با حکم کتبی دادستان آران و بیدگل ورود ماشین‌های دو دیفرانسیل به مرنجاب ممنوع شد

صدیقیان، رئیس اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل گفت: بر اساس دستور کتبی دادستان آران و بیدگل ورود ماشین های آفرود به مناطق کویری شهرستان ممنوع شد.

به گزارش خطب شکن، ورود موتور سیکلت های سنگین و خودروهای دو دیفرانسیل و تورهای فاقد مجوز رسمی به مناطق گردشگری شهرستان ممنوع شد.

جواد صدیقیان با بیان این خبر تصریح کرد: این اقدام بر اساس دستور کتبی دادستان آران و بیدگل صورت گرفته است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل اضافه کرد: مناطق گردشگری کویری این شهرستان شامل ابوزیدآباد، سیازگه، یخاب، چاه عروس و به ویژه مرنجاب مشمول این حکم خواهند بود.

وی با اشاره به گردهمایی بیش از ۳۰۰ اتومبیل شاسی بلند در جمعه گذشته به کویر مرنجاب اظهار کرد: این تصمیم با توجه به گزارش‌هایی که از ادارات محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان آران و بیدگل در خصوص اثرات نامطلوب حضور این وسایل نقلیه بر کویر برجای می گذارد گرفته شده است.

صدیقیان گفت: مرتع داران، ساربانان، سرنشینان خودروهای سواری، تورها و دفترهای خدمات گردشگری نیز در این زمینه اعتراضاتی داشتند.

در چند سال گذشته مدیریت ناکارآمد مرنجاب علاوه بر اثرات نامطلوب فرهنگی، پیامدهایی نظیر تخریب محیط زیست و پوشش گیاهی، مرگ حیوانات ساکن جنگل و ناامنی ساکنان شهرستان را به دنبال داشته است.

پیش از این نیز در چند نوبت ورود تورهای بدون مجوز ممنوع اعلام شده بود، ولی این راهبرد به دلیل بی کفایتی مسئولان اداره مرنجاب شکست خوره بود.

انتهای پیام/ محمد رمضانی

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP