چاپ خبــر
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل:

ضرورت ورود گروه‌های مردمی به حوزه فرهنگ/ وظیفه دستگاه‌های فرهنگی سنگین است

نمکی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل گفت: ورود گروه‌های مردمی به حوزه فرهنگ ضروری است.

به گزارش خطب شکن، میثم نمکی با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ بیان کرد: امید است بتوانیم با بهره گیری از روحیه جهاد فرهنگی در خدمت به جامعه موفق عمل کنیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل شاخص های فرهنگی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی را گویای سه محور اساسی در حوزه فرهنگ دانست و افزود: این شاخص ها شامل شاخص های تحول فکری، بینشی و رفتاری شاخص های مصرف کالا و خدمات فرهنگی و شاخص های توسعه فرهنگی، نیروی انسانی، فضاها و تجهیزات فرهنگی هستند.

وی بر وظایف سنگین دستگاه های حوزه فرهنگ تاکید کرد و گفت: کلیدواژه هایی اساسی از قبیل گفتمان سازی فرهنگی، انسجام و سازمان‌دهی، امنیت، اعتماد، جریان سازی، مهندسی، ارتباطات، پیوست، اقتصاد، نشاط، اعتدال و سیاست فرهنگی و اخلاق گرایی را نشان‌دهنده گستردگی قلمرو فرهنگی و اهمیت فعالیت در این حوزه است.

نمکی با اشاره به فعالیت های فرهنگی در حوزه های متفاوت، ورود گروه های مردمی به حوزه فرهنگ را ضروری توصیف کرد و گفت: حوزه های مختلفی از قبیل قرآن و عترت، مطبوعات و اطلاع رسانی، هنرهای نمایشی و آئینی و تجسمی، کتاب، شعر و ادبیات و کتاب خوانی و مناسبت های مختلف در دایره فعالیت مراکز فرهنگی قرار دارند.

وی اظهار کرد: اخیرا وزارت ارشاد حدود ۱۹ شرح وظیفه برای حوزه شهرستان ها تعریف کرده است.

انتهای پیام/

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP