چاپ خبــر
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل:

ضرورت تشکیل شورای فرهنگی روستاها/ تفاهم‌نامه فرهنگی ادارات در رشد فرهنگی موثر است

نمکی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل پیشنهاد داد برای حل معضلات فرهنگی شهرستان، چند شورا و کارگروه تشکیل شود.

به گزارش خطب شکن، میثم نمکی با اشاره به خلأهای فرهنگی موجود در روستاها اظهار کرد: برای حل این مشکلات، تشکیل شورای فرهنگی روستاها با عضویت ادارات فرهنگی و محوریت دهیاری ها و فعالان فرهنگی ضروری است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل از آغاز تدوین سند راهبردی توسعه فرهنگی و هنری شهرستان با محوریت هویت فرهنگی خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با جمع بندی این سند و همکاری همه جانبه دستگاه های مسئول می‌توانیم جایگاه مناسب خود در این خصوص را به دست آوریم.

وی نگاه پژوهش‌محور در برنامه های شهرستان را ضروری دانست و افزود: ایجاد شورای پژوهشی برای پیش بینی اولویت های شهرستان بسیار حائز اهمیت است.

نمکی به لزوم توجه کمیته فنی شهرستان به تجهیز زیر ساخت ها مطابق با اقلیم منطقه تاکید کرد و اظهار داشت: تلاش جمعی برای انعقاد تفاهم نامه های فرهنگی در بین کلیه دستگاه های شهرستان از عوامل موثر در تقویت هم افزایی، ظرفیت سازی و انسجام فرهنگی است.

وی به ضرورت تجهیز تعدادی از فضاهای فرهنگی موجود و تامین سیستم های حفاظتی و دوربین های مدار بسته اشاره کرد و ادامه داد: علی رغم پیگیری های انجام شده، برای تخصیص اعتبار در این زمینه ها دچار مشکل هستیم.

انتهای پیام/

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP