چاپ خبــر
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل:

شورای فرهنگ عمومی یک نهاد راهبردی است/ شهرک‌های صنعتی و مسکونی به پیوست فرهنگی توجه کنند

نمکی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل گفت: موضوع پیوست فرهنگی در شهرک های صنعتی و مسکونی توسط دستگاه های مرتبط با حوزه اقتصادی مدنظر قرار گیرد.

به گزارش خطب شکن، میثم نمکی با انتقاد از پایین بودن متوسط سرانه کالاهای فرهنگی در کشور و به طور خاص در شهرهای کوچک تصریح کرد: اگر فرهنگ سازی درستی در زمینه مصرف کالاهای فرهنگی صورت نگیرد، شاهد ورود کالاهای جایگزین خواهیم بود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل به شاخصه‌های ویژه شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: فعالیت های مردم در زمینه های فرهنگی، سابقه درخشان در حوزه ایثار و شهادت و حضور مردم در امور قرآنی ویژگی های خاص شهرستان است.

وی اضافه کرد: برای پیشبرد طرح شهر تلاوت و شهادت باید با بهره گیری از حمایت های همه جانبه، نمادهای مورد نظر در سطح شهر مستقر شود.

وی لازمه مناسبات فرهنگی مطلوب را هم‌گرایی و هم‌فکری دستگاه های فرهنگی و دیگر دستگاه ها دانست و بیان کرد: لازم است موضوع پیوست فرهنگی در شهرک های صنعتی و مسکونی توسط دستگاه های مرتبط با حوزه اقتصادی مدنظر قرار گیرد.

نمکی شورای فرهنگ عمومی را یک شورای راهبردی توصیف کرد و با تاکید بر ضمانت اجرایی احکام این شورا تصریح کرد: برای ارتقای فرهنگ عمومی و باورهای دینی و انقلابی شهروندان می توان از طریق این شورا اقدامات مطلوبی انجام داد.

وی همچنین تامین اعتبار از منابع ملی و تغییر الگوی تسهیم اعتبارات را از عوامل موثر در رفع کمبود اعتبارات فرهنگی شهرستان دانست.

انتهای پیام/

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP