چاپ خبــر
به بهانه استقبال از شهید مرتضی جعفریان؛

غم نامه‌ای برای تعیین محل دفن شهید مدافع حرم شهر

شهید مدافع حرم مرتضی جعفریان شهیدی است که غیرتش را از فاطمیون مومن و غیور افغان و راهش را از مکتب امام خمینی(ره) و شهدای راه اسلام در همین شهر الگو گرفته است […] و به گردن همه ما حق دارد و اطاعت امر او بر همه ما فریضه است و این کم ترین کاری است که می توانیم در قبال خون یک شهید انجام دهیم…

خطب شکن: عبدالله قاسمی/ چندیست خبر شهادت شهید مدافع حرم تیم فاطمیون، شهید «مرتضی جعفریان»، در شهرمان پیچیده و در این روزهای محرم، هر چه بیش تر عطر و بوی کربلا و عاشورا را به شهرمان آورده است.

شهیدی از رزمندگان غیور افغان لشکر فاطمیون، ولی برخاسته از دیار شهدا؛ آران و بیدگل.

شهیدی که در کوچه و محله های همین شهر زندگی کرده و در میان همین مردم رشد نموده است.
در شادی ها و غم های مردم این کشور شریک بوده و به رغم ناملایمات زیادی که دیده، حتی در ایام الله دهه فجر با سایر هموطنان خود در کنار برادران ایرانی اش در این شهر ریسه های «پرچم ایران» را نصب کرده و شعار برادری مسلمانان را در عمل ثابت نموده است.

و حالا که درِ باغ شهادت را از سوریه باز نموده اند به همراهی هموطنان غیور افغانش و نیز به نمایندگی از همشهریان آران و بیدگلی اش به عنوان اولین شهید مدافع حرم این شهر، سرافرازانه پر پرواز گشوده است.

در یک جمله شهید مدافع حرم مرتضی جعفریان شهیدی است که غیرتش را از فاطمیون مومن و غیور افغان و راهش را از مکتب امام خمینی(ره) و شهدای راه اسلام در همین شهر الگو گرفته است.

سند این حرف را می توان در یکی از معدود درخواست های این شهید یافت؛ آن جا که خود شهید خواسته است: پس از شهادت وی را در گلزار شهدای امامزاده … در کنار سایر شهدا دفن نمایند.

شهیدی که به گردن همه ما حق دارد و اطاعت امر او بر همه ما فریضه است و این کم ترین کاری است که می توانیم در قبال خون یک شهید انجام دهیم.

اما نکته اندوهناک این داستان جایی است که می شنویم با این کوچک ترین خواسته یک شهید واجب الاطاعه، چگونه برخورد شده است؟!

همواره شعار عده ای این است که تفاوتی بین شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم نیست و نیز شهید، شهید است، خواه ایرانی باشد و خواه افغان و یا از سایر ملیت ها. و مهم هدف شهید است که به خون او ارزش می بخشد.

اما هنگامه عمل که فرا می رسد، عده ای کمیت شان لنگ می زند.
انگار فراموش کرده اند که هر چه دارند از برکت خون همین شهیدانست.

فراموش کرده اند که از صدقه سری همین شهید اکنون سرکشانه زمامدار گورستانی هستند که دیر یا زود خودشان رام آن خواهند شد.

و اکنون این مجدد الجاهلیه های غافل، در مقابل خواسته ساده یک شهید، گستاخانه تمام قد می ایستند و از عمل به وصیت وی به بهانه های واهی جلوگیری می کنند.

بهانه ای که اگر خوب بخواهی بدانی همان تقسیم امت واحده اسلام به دسته بندی های زمان جاهلیت است.

و عجیب آن جاست که برخی به اصطلاح مسئولان نیز با سکوتی تلخ و شاید مصلحت اندیشانه از کنار عمل زشت آن ها می گذرند.

هر چند باید، از جوانمردی و غیرت هیئت امنای امامزاده ای که اکنون قرار است میزبان پیکر پاک این شهید باشد، تشکر کرد ولی باز این سوال از مسئولان عافیت اندیش مطرح می شود و نسل های بعد همواره دنبال پاسخی قانع کننده برای آن خواهند بود:

– مگر نه این که شما در همه سخنرانی ها و بازی با الفاظتان مدام از برابری شهدا می گویید؟!

– مگر نه این که در ظاهر همه خود را مدیون ایثار شهدای ایرانی و افغانی مدافع حرم می دانید؟!

– پس چه شد که هیچ یک از گلزار شهدای شهر برای این شهید سرافراز جایی نداشت؟!

– این فاصله چند متری مدفن فعلی شهید با گلزار شهدا را چگونه توجیه می کنید؟!

که اگر نیک بنگری این فقط چند متر فاصله نیست. بلکه ساعت ها بیان در افشای حرف و عمل است.

آیا شما واقعا پشتیبان آن رهبری هستید که که پدرانه و برادرانه از خانواده شهدای فاطمیون تفقد می کند و به هر بهانه و در هر فرصتی جویای احوال آن ها می شود؟!!
و یا این که سودای دیگری در سر دارید؟!

بگذریم؛ که اگر در خانه کس است، یک حرف بس است…
ما به همان بیان نغز خمینی کبیر(ره) بسنده می کنیم: «قبور شهدا؛ زبان گویایی است که به عظمت روح جاوید آنان شهادت می دهد.»

و این از کرامت شهید است که قبل از شهادت دشمنان صراط مستقیم را رسوا می سازد و پس از شهادت، مزارش کسانی را که دین لقلقه زبان آن هاست…

و در پایان جمله ای از رهبر عزیزمان امام خامنه ای در همراهی صادقانه برادران افغان با آرمان های اسلام و انقلاب:
«برادران و خواهران عزیز افغانی … اینها در همه‌ مراحل انقلاب اسلامی نقش ایفا کردند؛ هم در خود اصل انقلاب و پیروزی انقلاب هم در دفاع مقدس و دوران جنگ تحمیلی، هم در همه حوادث بعدی، حالا هم که در قضیه‌ دفاع از حرم‌های اهل‌بیت(علیهم‌السلام) این جوان‌های مثل دسته‌ گل، پدر مادرها این جوانها را فرستادند برای دفاع از حریم اهل‌بیت».

شادی روح امام و شهدا صلوات

خطب شکن در قبال جزئیاتی که در این مطلب ذکر شده مسئولیتی بر عهده نمی گیرد. در صورتی که برخی افراد یا مجموعه ها جوابیه ای در پاسخ به این مطلب دارند، خطب شکن برای انتشار آن آمادگی دارد.

انتهای پیام/

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP