چاپ خبــر
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای آران و بیدگل عنوان کرد:

آمار بالای بیکاری در فارغ‌التحصیلان دانشگاهی/ اجرای طرح آموزش در محیط کار برای جذب فارغ‌التحصیلان

پورابراهیمی، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای آران و بیدگل گفت: کارگاه‌ها در قالب طرح آموزش در محیط کار می‌توانند در مشاغل صنفی مشغول کارآموزی قرار گیرند.

به گزارش خطب شکن، حبیب الله پورابراهیمی با بیان این که طرح آموزش در محیط کار از سوی مرکز فنی و حرفه‌ای آران و بیدگل برای آموزش حضوری کارآموزان اجرا می شود تصریح کرد: افراد در این طرح می توانند در مشاغل صنفی مشغول کارآموزی شوند و در طول آموزش، تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی و حوادث قرار گیرند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای آران و بیدگل اضافه کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای در کنار سازمان تامین اجتماعی، در مدت کارآموزی این طرح که حداقل ۸۰ ساعت و حداکثر یک سال طول می کشد، متعهد هستند کارآموز را تحت پوشش بیمه خود قرار دهند.

وی تشریح کرد: هر واحد صنفی در این طرح می تواند حداکثر سه کارآموز را تحت پوشش قرار دهد.

پورابراهیمی به کارآموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در محیط های کارگاهی اشاره کرد و گفت: در این طرح دوره های چهار تا شش ماهه برای افرادی که دارای مدرک فوق لیسانس و بالاتر هستند اجرا می شود، در طول حضور کارآموز در واحد کارگاهی، بیمه و یک سوم حقوق فرد از سوی دولت پرداخت می شود و پس از آن در صورت ادامه کار کارآموز در همان کارگاه، تا دو سال دولت به پرداخت بیمه شخص متعهد است.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای آران و بیدگل با اشاره به آمار بالای بیکاری در فارغ التحصیلان دانشگاهی بیان کرد: این تمهیدات برای جذب فارغ التحصیلان به محیط های کار و ترغیب کارفرمایان به استفاده از نیروهای تحصیل کرده اندیشیده شده است.

انتهای پیام/

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP