چاپ خبــر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اعلام کرد:

داستان تکراری قاچاق چوب/ این بار دو قاچاقچی حرفه‌ای در ابوزیدآباد دستگیر شدند

شفیعی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل گفت: قاچاقچیان چوب در حال قطع درختان و آماده‌سازی برای بارگیری در فرصت مناسب بودند که با اقدام به موقع دستگیر و خودروی آنان توقیف و تحویل مراجع قضایی شد‌.

به گزارش خطب شکن، رضا شفیعی از دستگیری دو قاچاقچی حرفه‌ای چوب با همکاری نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی بخش ابوزیدآباد شهرستان آران و بیدگل خبر داد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل در تشریح عملیات دستگیری قاچاقچیان اظهار کرد: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان هنگام گشت شبانه به خودروی پژو مشکی رنگ مشکوک شده که پس از تعقیب در حین قطع درختان در روستای یزدلان دستگیر شدند.

وی با بیان این که با بررسی‌های صورت گرفته سابقه‌دار و حرفه‌ای بودن قاچاقچیان ثابت شد اضافه کرد: قاچاقچیان چوب در حال قطع درختان و آماده‌سازی برای بارگیری در فرصت مناسب بودند که با اقدام به موقع دستگیر و خودروی آنان توقیف و تحویل مراجع قضایی شد‌.

شفیعی با تاکید بر اهمیت حفظ و نگهداری جنگل‌های دست کاشت بیابانی به علت کویری بودن و هجوم شن‌های روان در شهرستان تصریح کرد: اداره منابع طبیعی در برخورد با متخلفان جدی و مصمم است.

آران و بیدگل با ۱۲۰ هزار هکتار جنگل‌های دست کاشت تاغ، حدود ۴۰ درصد از تاغزارهای استان اصفهان را در خود جای داده است و آمار رو به افزایش کشفیات چوب و ذغال در شهرستان زنگ خطر نابودی تاغزارها را به صدا درآورده است، زنگ خطری که از فاجعه زیست محیطی و هجوم ریزگردها حکایت دارد.

انتهای پیام/

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP