چاپ خبــر
در نشست خبری همایش شیرخوارگان حسینی عنوان شد:

تشکیل دبیرخانه دائمی همایش‌ها و آیین‌های مذهبی در آران و بیدگل

حجت الاسلام مردان، رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل گفت: با هم اندیشی با مسئولان فرهنگی شهرستان مقرر شد دبیرخانه دائمی همایش‌ها و آیین‌های مذهبی در آران و بیدگل تشکیل شود.

به گزارش خطب شکن، نشست خبری همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در آران و بیدگل با حضور رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد اسلامی در حسینیه حضرت علی اصغر(ع) برگزار شد.

حجت الاسلام سمیع الله مردان در این نشست با بیان این که همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور در اولین جمعه ماه محرم در آران و بیدگل برگزار خواهد شد افزود: همایش حضرت قاسم(ع) برای گروه سنی نوجوان و همایش حضرت علی اکبر(ع) برای جوانان نیز با هدف ترویج ارزش‌های عاشورایی در شهرستان برگزار می شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل با اشاره به سابقه‌ی ۱۵ ساله شهرستان در برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی اظهار کرد: این همایش امسال نیز در ۱۵ نقطه شهرستان برگزار خواهد شد.

وی از هم اندیشی مسئولان فرهنگی شهرستان برای تشکیل دبیرخانه دائمی همایش‌ها و آیین‌های مذهبی در آران و بیدگل خبر داد و تصریح کرد: همایش‌های شیرخوارگان، العطش، حضرت علی اکبر(ع)، حضرت رقیه(س)، حضرت قاسم(ع)، یاس نبوی و رهروان زینبی زیر نظر این دبیرخانه قرار می گیرند.

حجت الاسلام مردان اداره تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ اوقاف و امور خیریه، رئیس شورای هیئات مذهبی و یک نفر به عنوان دبیر را از اعضای دبیرخانه آیین‌های مذهبی برشمرد و ادامه داد: دبیرخانه دائمی همایش شیرخوارگان حسینی آران و بیدگل در حسینیه حضرت علی اصغر(ع) محله چهارسوق مستقر شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل نیز تشکیل دبیرخانه را سرآغازی برای ساماندهی مراکز و همفکری، هم افزایی و همکاری در محوریت آیین‌های محرم عنوان کرد و گفت: تدوین اسناد آیین‌ها و باورهای قدیمی شهرستان با موضوع محرم ضروری است.

میثم نمکی عزاداری سنتی آران و بیدگل را عامل حفظ آیین‌ها توصیف کرد و افزود: با استفاده از زبان هنر شامل شعر، عکس، ساخت فیلم و رسانه می توان خوراک‌های فرهنگی و تغذیه محتوایی مطلوبی برای پرداختن به جلوه‌های عزاداری فراهم کرد.

وی مستندسازی و انتقال تجارب مناطق دیگر کشور به این دبیرخانه را هدف اولیه‌ی دبیرخانه دائمی همایش‌ها و آیین‌های مذهبی در آران و بیدگل دانست.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP