چاپ خبــر
مدیر آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل:

آغاز سال تحصیلی یک هزار و ۹۷۰ کلاس‌اولی/ کمبود معلم و فضای آموزشی مشکلات اصلی آموزش و پرورش آران و بیدگل

معدندار، مدیر آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل گفت: کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی دلیل اصلی کلاس‌های شلوغ درس در آران و بیدگل است.

به گزارش خطب شکن، آیین نمادین جشن شکوفه‌ها ویژه کلاس اولی‌های شهرستان آران و بیدگل صبح امروز (چهارشنبه) همزمان با سراسر کشور در شهید استادی بخش مرکزی با حضور مسئولان شهرستان برگزار شد و یک هزار و ۹۷۰ دانش آموز جدید وارد عرصه کسب علم و دانش شدند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل در این آیین با تبریک بازگشایی مدارس گفت: امروز نخستین روز تجربه کسب علم و دانش برای دانش‌آموزان کلاس اولی است.

وی ادامه داد: شکوفه‌هایی که در بهار تعلیم و تربیت تحصیل خود را آغاز می کنند، درختان تنومند آینده این کشور خواهند بود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل در مورد مشکلات این اداره تصریح کرد: کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی دلیل اصلی کلاس‌های شلوغ درس در آران و بیدگل است.

محمد معدندار وظیفه مدیران و مسئولان آموزش و پرورش را ایجاد فضای پر شور و نشاط در مدارس برای شکوفایی استعدادهای آینده کشور دانست و عنوان کرد: تمام تلاش مدیریت آموزش و پرورش آران و بیدگل با وجود کمبود فضای آموزشی، جبران این کمبود با تلاش خیران و دولت بوده است تا دانش آموزان بدون هیچ دغدغه ای به فکر تحصیل علم و دانش باشند.

وی سپس به حضور خانواده‌ها در کنار فرزندان خود اشاره و تصریح کرد: حضور خانواده‌ها در کنار فرزندان برای آنها به نوعی دلگرمی و موجب آرامش آنهاست و مدرسه به عوان خانه دوم دانش آموزان می تواند کمک والدین در تربیت صحیح باشد.

معدندار از ورود هزار و ۹۷۰ کلاس اولی به مدارس آران و بیدگل خبر داد و افزود: این دانش آموزان در ۲۴ مدرسه شهری و ۱۸ مدرسه روستایی تحصیل خود را آغاز می کنند.

وی در پایان آماری هم از تعداد دانش آموزان و مدارس فعال شهرستان در سال جاری ارائه داد و خاطر نشان کرد: در سال تحصیلی جدید حدود ۱۷ هزار دانش آموز آران و بیدگلی در ۱۲۰ واحد آموزشی شهری و روستایی در آران و بیدگل بهار علم و تربیت خود را در اول مهرماه آغاز خواهند کرد.

انتهای پیام/ محمد رمضانی

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP