چاپ خبــر
در واکنش به نسل کشی مسلمانان روهینگا؛

نهادهای حقوق بشری خفه شده‌اند/ فاجعه کشتار مسلمانان میانمار در تاریخ بی‌نظیر است

ساداتی نژاد، نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل گفت: نهادهای حقوق بشری در مقابل کشتار و نسل‌کشی مسلمانان در میانمار خفه شده‌اند.

به گزارش خطب شکن، در سال های اخیر مسلمانان در سراسر جهان به بهانه های مختلف مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. حتی دیگر خبر کشتار مسلمانان جهان نیز در سکوت بنگاه های خبری و نهادهای حقوق بشری، تعجب برانگیز نیست. اما اتفاقی که در میانمار رخ می دهد، اسفناک و دلخراش است.

نسل کشی مسلمانان این کشور که در چند سال اخیر ادامه داشته است، بسیار دلخراش و ددمنشانه است. در حال حاضر مسلمانان روهینگا حساسیت سازمان ملل و شورای امنیت را بر نمی انگیزد و آن ها تنها با ابراز نگرانی، نسبت به آن واکنش نشان می دهند.

نهادهای حقوق بشر خفه شده‌اند

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در مورد این نسل کشی وحشیانه گفت: اقدامات دشمنان علیه اسلام به خاطر بر حق بودن این دین مبین است.

سید جواد ساداتی نژاد تصریح کرد: ملت‌های ستم‌دیده از ملت ایران توقع دارند، زیرا صدای خود را از مردم و رهبر انقلاب اسلامی می‌شنوند.

وی با ابزار تاسف از عملکرد نهادهایی که خود را در ظاهر پاسدار حقوق بشری نشان می دهند اظهار کرد: امروز اگر در جایی یک حیوان کشته شود تمامی مجامع به دفاع از این کار اقدامات لازم را انجام می‌دهند اما با وجود کشتار و نسل‌کشی مسلمانان در میانمار خفه شده‌اند و ملت‌های مسلمان نیز انتظار دارند جمهوری اسلامی ایران در برابر این جنایات قاطعانه ایستادگی کند.

فاجعه بی نظیر تاریخ

امام جمعه آران و بیدگل کشتار مسلمانان میانمار را فاجعه‌ای بی نظیر در تاریخ خواند و اظهار کرد: نتیجه تحریک و فتنه آمریکا میان بودایی ها و مسلمانان نسل کشی ۱۰ درصد از جمعیت این کشور توسط افراطی‌هاست.

آیت الله سید محمد موسوی با بیان این که دولت و ارتش میانمار مقصران اصلی این فاجعه هستند اضافه کرد: اعطای جایزه صلح نوبل به فردی که بیشترین جنایت را علیه بشریت انجام می دهد نشان‌گر وضعیت دنیای امروز است.

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب درباره مرگ جایزه صلح نوبل با توجه به جنایت رهبر حزب حاکم میانمار تصریح کرد: حمایت از جنایتکاران تاریخ و اهدای جایزه صلح از سوی مدعیان حقوق بشر تازه نیست و دنیا شاهد تجلیل از قصابان مردم فلسطین و دیگر مردم جهان نیز بوده است.

آیت الله موسوی سکوت مجامع غربی و سازمان های مدعی حقوق بشر در برابر کشتارها را یادآور شد و تاکید کرد: صادر کردن بیانیه و اظهار تأسف کردن دردی را درمان نکرده و دیپلماسی دولت های اسلامی باید قوی تر عمل کند و اقدامی عملی انجام شود.

وی با بیان این که اقدام عملی به معنای لشگرکشی و راه اندازی جنگ نیست افزود: باید با گفتگو و از راه فشارهای سیاسی، اقتصادی و روانی این جنایت را متوقف کرد.

استاد درس خارج فقه و اصول افزود: دولت اسلامی باید کیفرخواستی در دیوان بین المللی علیه دولت میانمار و ارتش این کشور تنظیم شود و گروه های مردمی و وکلای آزاد این کیفرخواست را در دیوان بین المللی پیگیری کنند تا این جنایات تکرار نشود.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP