چاپ خبــر
مدیر آموزش و پرورش آران و بیدگل:

کمبود ۷۰ آموزگار در سال‌ تحصیلی‌ جدید/ تغییر عجولانه نظام آموزشی مشکلات زیادی ایجاد کرد

معدندار مدیر آموزش و پرورش آران و بیدگل گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده دلیل عمده‌ی افت جایگاه علمی کشور تغییر نظام آموزشی است.

به گزارش خطب شکن، محمد معدندار اجرای عجولانه طرح تغییر نظام آموزشی را عامل بروز مشکلاتی عدیده دانست و اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده دلیل عمده‌ی افت جایگاه علمی کشور تغییر نظام آموزشی است.

مدیر اداره آموزش و پرورش آران و بیدگل با تاکید بر این که تغییر نظام آموزشی ذاتا امر نامطلوبی نیست گفت: برای هر تغییر در نظام آموزشی باید زیرساخت‌ها و نیروی انسانی لازم فراهم شود، با این حال پیش از تغییر نظام آموزشی، هیچ کاری در این راستا صورت نگرفت.

وی از کمبود فضا در مدارس ابتدایی کل کشور خبر داد و تصریح کرد: برای جبران این کمبود آزمایشگاه، انباری و نمازخانه‌ی مدارس تبدیل به کلاس درس شد.

معدندار با اشاره به کمبود معلم در مدارس کل کشور بیان کرد: شهرستان آران و بیدگل با داشتن ۱۸ هزار دانش آموز، در جایگاه های میانی استان اصفهان قرار دارد، با این حال این اداره به تنهایی با کمبود ۱۵۰ معلم روبرو است.

وی با بیان این که سال گذشته بیش از ۸۰ دانش آموخته‌ی تربیت معلم وارد خدمت اداره آموزش و پرورش شهرستان شده‌اند اظهار کرد: علی‌رغم این موضوع، در سال جاری با کمبود ۷۰ معلم دیگر مواجه هستیم

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP