چاپ خبــر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل:

کشف و ضبط ۶۰۰ کیلوگرم چوب تاغ قاچاق در سفیدشهر/ ۳ قاچاقچی چوب دستگیر شدند

شفیعی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل گفت: سه قاچاقچی چوب که قصد داشتند ۶۰۰ کیلوگرم چوب قاچاق را از منطقه خارج کنند با اقدام به موقع مأموران یگان حفاظت و نیروی انتظامی دستگیر شدند.

به گزارش خطب شکن، رضا شفیعی از دستگیری قاچاقچیان چوب در سفیدشهر که قصد داشتند ۶۰۰ کیلوگرم چوب قاچاق را از منطقه خارج کنند خبر داد و افزود: این مقدار چوب حاصل قطع ۸۰ درخت تاغ در منطقه شمال سفیدشهر بود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل با بیان این که قاچاقچیان چوب سه نفر بوده و در دو عملیات جداگانه دستگیر شدند تصریح کرد: سه متخلف به کمک سه دستگاه خودرو در سه نقطه در حال قطع درختان و بارگیری بودند که با اقدام به موقع مأموران یگان حفاظت و نیروی انتظامی دستگیر و با دو خودروی پراید و پیکان توقیف و تحویل مراجع قضایی شدند‌.

وی به فرار یکی از خودروها در عملیات تعقیب و گریز اشاره کرد و گفت: خودروی نیسان شناسایی شده و برای ردیابی و دستگیری با نیروی انتظامی هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.

شفیعی قطع درختان تاغ را از معضلات اصلی آران و بیدگل دانست و اظهار کرد: سودجویان برای رسیدن به سودهای کلان و بازار سیاه پر رونق ذغال اقدام به قطع درختان و ذغال‌گیری می کنند.

آران و بیدگل با ۱۲۰ هزار هکتار جنگل‌های دست کاشت تاغ، حدود ۴۰ درصد از تاغزارهای استان اصفهان را در خود جای داده است و آمار رو به افزایش کشفیات چوب و ذغال در شهرستان زنگ خطر نابودی تاغزارها را به صدا درآورده است، زنگ خطری که از فاجعه زیست محیطی و هجوم ریزگردها حکایت دارد.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP