چاپ خبــر
نماینده کاشان و آران و بیدگل:

لزوم توجه تولیدکنندگان به بازرگانی فرش/ صنعت فرش آران و بیدگل آینده‌نگر نیست

ساداتی نژاد نماینده کاشان و آران و بیدگل گفت: صنعت فرش آران و بیدگل آینده‌نگر نیست و در صورت ایجاد شکاف و آشفتگی اقتصادی با بحران و چالش جدی مواجه خواهد شد.

به گزارش خطب شکن، سید جواد ساداتی نژاد صنعت فرش ماشینی قابلیت و قدرت آران و بیدگل دانست و گفت: هر منطقه به تناسب پیشینه‌ی خود به دنبال هنر و صنعتی رفته و منطقه فرهنگی کاشان و آران و بیدگل نیز از گذشته در صادرات فرش شهره بوده است.

نماینده کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی برگزاری نمایشگاه بین المللی فرش در آران و بیدگل را با توجه به جایگاه دوم شهرستان در تولید فرش در جهان ضروری خواند و تصریح کرد: برپایی نمایشگاه فرش در منطقه در کنار فواید درآمدزایی و اشتغال می تواند رشد گردشگری را نیز به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به رشد مطلوب و افق‌های روشن پیش روی این صنعت اظهار کرد: صاحبان صنعت فرش شهرستان باید رویکردهای تازه‌ای برای تضمین پیشرفت این صنعت در آینده، مدنظر قرار دهند.

ساداتی نژاد تدوین چشم انداز و آینده‌نگری را مهم‌ترین نیاز کنونی صاحبان صنایع فرش عنوان کرد و افزود: صنعت فرش آران و بیدگل آینده‌نگر نیست و در صورت ایجاد شکاف و آشفتگی اقتصادی با بحران و چالش جدی مواجه خواهد شد.

وی برخی نقایص موجود در تهیه‌ی مواد اولیه‌ی تولید فرش و زنجیره‌ی فروش آن را یادآور شد و بیان کرد: بسیاری از سرمایه‌های واحدهای تولیدی فرش صرف خرید تکنولوژی و ماشین آلات جدید از شرکت‌های خارجی می شود.

نماینده کاشان و آران و بیدگل با بیان این که ارتباط و تعامل منظم دستگاه‌های اجرایی با بخش خصوصی لازمه‌ی ارتقای جایگاه صنعت فرش شهرستان است خاطرنشان کرد: با فعال کردن بخش بازرگانی فرش آران و بیدگل، باید صادرات فرش به عنوان یکی از مهم ترین اولویت‌ها مورد توجه قرار گیرد.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP