چاپ خبــر
معاون گردشگری میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان:

دوران آزمون و خطا در مرنجاب گذشته است/ برای ساماندهی این منطقه غفلت کرده‌ایم

یارمحمدیان معاون گردشگری میراث فرهنگی استان گفت: برخلاف مشکلات دیگر مناطق کویری کشور در مرنجاب با توجه به موقعیت ممتاز و ویژه آن، ما مسئولان غفلت کرده‌ایم و باید دین خود را به این منطقه خاص و خارق العاده ادا می‌کردیم.

به گزارش خطب شکن، محسن یارمحمدیان با بیان این که باید گام‎‌های جدی برای رونق گردشگری کویر مرنجاب برداشت اضافه کرد: کویر و مرنجاب ظرفیت بسیار بالایی برای گردشگری دارد اما ضعف هماهنگی عامل اصلی عدم ساماندهی این منطقه است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان کویر را ظرفیتی در مسیر شکوفایی اقتصادی و گردشگری کشور و منطقه عنوان کرد و گفت: دوره آزمون و خطا در منطقه مرنجاب گذشته است.

وی فراهم سازی زیرساخت‌ها برای بهره برداری بیشتر از استعداد کویر را ضروری دانست و تصریح کرد: پیشرفت و آبادانی مردم و مرنجاب نیازمند ورود نیروهای متخصص و عاشق گردشگری برای نشان دادن راه استفاده درست و علمی از طبیعت بکر و خدادادی است.

یارمحمدیان با اعتراف به کم کاری صورت گرفته در ساماندهی مرنجاب تاکید کرد: برخلاف مشکلات دیگر مناطق کویری کشور در مرنجاب با توجه به موقعیت ممتاز و ویژه آن، ما مسئولان غفلت کرده‌ایم و باید دین خود را به این منطقه خاص و خارق العاده ادا می‌کردیم.

وی ابراز امیدواری کرد: با تعامل و برنامه ریزی مسئولان گردشگری کشور و فعالان این صنعت می توان انبوه گردشگران خارجی را به کویرهای ایران کشاند تا با رونق کویرنوردی پیشرفت اقتصادی کشور فراهم شود.

telegram

 1. arony گفته:

  آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا
  بی‌وفا حالا که من افتاده‌ام از پا چرا
  نوشداروئی و بعد از مرگ سهراب آمدی
  سنگدل این زودتر می‌خواستی حالا چرا
  عمر ما را مهلت امروز و فردای تو نیست
  من که یک امروز مهمان توام فردا چرا
  نازنینا ما به ناز تو جوانی داده‌ایم
  دیگر اکنون با جوانان نازکن با ما چرا
  وه که با این عمرهای کوته بی‌اعتبار
  اینهمه غافل شدن از چون منی شیدا چرا
  شور فرهادم بپرسش سر به زیر افکنده بود
  ای لب شیرین جواب تلخ سربالا چرا
  ای شب هجران که یک دم در تو چشم من نخفت
  اینقدر با بخت خواب آلود من لالا چرا
  آسمان چون جمع مشتاقان پریشان می‌کند
  در شگفتم من نمی‌پاشد ز هم دنیا چرا
  در خزان هجر گل ای بلبل طبع حزین
  خامشی شرط وفاداری بود غوغا چرا
  شهریارا بی‌جیب خود نمی‌کردی سفر
  این سفر راه قیامت میروی تنها چرا

 2. خاسر گفته:

  با سلام افرین به این وجدان پاک اما جای سوال از مقام مهترم میراث است که بهتر نبود مقصران را معرفی مینمودن تا مردم شریف بدونن سهل انگاران همان دایه های دلسوز تر از مادر نیستند و ایا این کم کاری از ناحیه شهر ستان بوده یا مناطق بالاتر و حالا باید برا جبران اون باید چه کرد

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP