چاپ خبــر
عضو هیأت داوران جشنواره خبر داد:

آغاز اجراهای سومین جشنواره تئاتر دفاع مقدس آران و بیدگل از صبح فردا/ یازده اثر به روی صحنه می‌رود

نظیمی عضو هیأت داوران جشنواره گفت: این جشنواره دو روزه در دو بخش آزاد و دفاع مقدس به همت بسیج هنرمندان آران و بیدگل برگزار می شود.

به گزارش خطب شکن، سومین جشنواره تئاتر دفاع مقدس شهرستان آران و بیدگل، پنجشنبه و جمعه، ۲۳ و ۲۴ شهریورماه در تالار اندیشه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل برگزار می شود.

عضو هیأت داوران این جشنواره، صبح امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر تصریح کرد: این جشنواره دو روزه در دو بخش آزاد و دفاع مقدس به همت بسیج هنرمندان آران و بیدگل برگزار می شود.

مجید نظیمی آرانی اضافه کرد: یازده اثر در این جشنواره به روی صحنه خواهد رفت که سه اثر در بخش آزاد و هشت اثر دیگر در زمینه دفاع مقدس تولید شده است.

عضو هیأت داوران سومین جشنواره دفاع مقدس بیان کرد: حسن کدخدایی، فروزان زاهدبیگی، آرش نوذری و مهدی مسیبی دیگر اعضای هیأت داوران این جشنواره هستند.

وی با بیان این که علاوه بر اجراهای صحنه ای، دو اثر نمایشنامه خوانی نیز در این جشنواره ارائه خواهد شد عنوان کرد: بر اساس برنامه اختتامیه این جشنواره عصر جمعه برگزار می شود و در آن از آثار برتر تقدیر خواهد شد.

نظیمی آرانی به فرارسیدن هفته دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: اجرای چنین برنامه هایی برای آشنایی جوانان با فرهنگ دفاع مقدس بسیار موثر خواهد بود.

بر اساس اعلام وی «شام آخر» به نویسندگی آترین رضا نژاد و کارگردانی عباس کویری، «زمین اشتباهی» به نویسندگی و کارگردانی مسعود شکاری، «دوراهی عشق» به نویسندگی و کارگردانِ مرضیه امیر احمدی، «اتاقی از جنس شیشه» به نویسندگی و کارگردانی حسن حفیظی، «کاندیداتور» به نویسندگی و کارگردانی حسن حفیظی آثار بخش نمایش صحنه ای از آران و بیدگل است.

همچنین «معبر» به نویسندگی علی محمد ذاکری و «شام غریب» به نویسندگی سید حسین فدایی حسین در بخش نمایشنامه خوانی از شهرستان آران و بیدگل حضور دارند.

نمایش‌های صحنه‌ای «خواب‌های بی‌وقفه حوریه» به نویسندگی محمد چرمشیر  و کارگردانی مهدی سدهی، «رسانه امروز» به نویسندگی و کارگردانی محسن ابوالفتحی و «تنفر از خود» به نویسندگی محسن ابوالفتحی و کارگردانی فرزانه آیافت از شهرستان کاشان و نمایش صحنه ای «تو بارون که رفتی» به نویسندگی علیرضا نادری و کارگردانی مریم سلمانی از شهر سفیدشهر در این جشنواره به روی صحنه خواهد رفت.

telegram

Go to TOP