چاپ خبــر
نماینده کاشان و آران و بیدگل:

موافقت اولیه وزیر جهاد کشاورزی برای ایجاد شهرک پرورش آرتمیا/ دریاچه نمک «دریاچه ثروت» است

ساداتی نژاد نماینده کاشان و آران و بیدگل گفت: عمده تغذیه ماهی‌های زنده وارداتی است و امیدواریم زمینه برای کشت این نوع محصول در آران و بیدگل فراهم شود تا با تبدیل منطقه به قطب تولید، کشور نیز در این حوزه به خودکفایی برسد.

به گزارش خطب شکن، سید جواد ساداتی نژاد دریاچه نمک را «دریاچه ثروت» خواند و اظهار کرد: یکی از قطب‌های صنعتی آینده‌ آران و بیدگل در حاشیه‌ این دریاچه شکل خواهد گرفت.

نماینده کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی مهم ترین موضوع در رابطه با بهره برداری از دریاچه را احیای ظرفیت‌های آن عنوان کرد و گفت: چندی پیش بهره برداری از این دریاچه به مجتمع اقتصادی کمیته امداد واگذار شده است و در حال رایزنی با مسئولان و شرکت بهره بردار برای استقرار فعالیت‌های اقتصادی این مجتمع در کنار دریاچه نمک و دریافت سهم آران و بیدگل از آن هستیم.

وی با تاکید بر لزوم توسعه و سرمایه گذاری در محورهای جدید اقتصادی در شهرستان اضافه کرد: آب شور دریاچه نمک با EC 3۰ تا ۴۰ هزار میکروموس محل مناسبی برای پرورش آرتمیا برای تغذیه ماهیان است که استفاده از این ظرفیت‌های نوین، زمینه توسعه پایدار شهرستان را فراهم خواهد کرد.

ساداتی نژاد با بیان این که تنها حدود صد هکتار در قالب کارگاه پرورش آرتمیای کرمان در کشور وجود دارد تصریح کرد: عمده تغذیه ماهی‌های زنده وارداتی است و امیدواریم زمینه برای کشت این نوع محصول در آران و بیدگل فراهم شود تا با تبدیل منطقه به قطب تولید، کشور نیز در این حوزه به خودکفایی برسد.

وی از موافقت اولیه وزیر جهاد کشاورزی برای ایجاد شهرک پرورش آرتمیا در دریاچه خبر داد و خاطرنشان کرد: پرورش عمده این نوع محصول به عنوان یک صنعت استراتژیک، از ظرفیت‌های جدیدی است که می‌تواند در تحقق شعار سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال موثر باشد.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP