چاپ خبــر
در قالب تیم هفت نفره صورت گرفت:

صعود کوهنوردان آران و بیدگلی به بام اروپا

گروه کوهنوردی شهرستان آران و بیدگل در قالب یک تیم هفت نفره به قله ۵۶۴۲ متری البروس روسیه معروف به بام اروپا صعود کردند.

به گزارش خطب شکن، مراسم استقبال از گروه هفت نفره کوهنوردی آران و بیدگل اعزامی به روسیه صبح امروز با حضور رئیس اداره ورزش و جوانان، اعضای شورای اسلامی شهر آران و بیدگل و خانواده کوهنوردان در اداره ورزش و جوانان شهرستان برگزار شد.

رئیس هیأت کوهنوردی آران و بیدگل در حاشیه این مراسم با اشاره به سفر گروه کوهنوردی آران و بیدگل به روسیه اظهار کرد: گروه کوهنوردی آران و بیدگل در قالب یک تیم هفت نفره توانست به قله ۵۶۴۲ متری البروس روسیه معروف به بام اروپا صعود کند.

محمد اخباری فرد افزود: مهدی خرم آبادی، مهدی نیکو رفتار، اسماعیل منعمیان، محمد اخباری فرد، روح الله سلیمانی از آران و بیدگل به همراهی سیروس نادری از تبریز و هاشم عساکره از اهواز به صورت یک تیم موفق به انجام این صعود شدند.

وی با بیان این که گروه سفر خود را از سوم شهریورماه از آران و بیدگل آغاز کرد گفت: شرایط بد جوی و سرمای شدید و وزش طوفان سنگین همراه با رعد و برق باعث توقف پنج روزه تیم صعود در پناهگاه ارتفاع ۴۱۰۰ متری شد.

اخباری فرد ادامه داد: با تمام دشواری‌ها گروه توانست روز یک شنبه ۱۲ شهریورماه در ساعت ۸ صبح به قله ۵۶۴۲ متری البروس روسیه معروف به بام اروپا صعود کند.

وی از البروس به عنوان بلندترین قله منطقه قفقاز و قاره اروپا و یکی از قلل هفتگانه جهان نام برد و تصریح کرد: این کوه در۲۰ کیلومتری شمال محدوده اصلی قفقاز و ۶۵ کیلومتری جنوب غربی شهر کیسلوودسک روسیه قرار دارد.

رئیس هیأت کوهنوردی آران و بیدگل با اشاره به دشواری‌های صعود به این قله اضافه کرد: بر اساس آمارهای مرگ و میر در صعود، البروس یکی از مرگبارترین کوه های جهان است.

گفتنی است البروس دارای دو قله است که شامل قله غربی با ارتفاع ۵۶۴۲ متری و قله شرقی با ارتفاع ۵۶۲۱ متر شده که با وجود یخ‌های دائمی ۲۲ یخچال طبیعی را تغذیه می کند و باعث جریان رودخانه‌های باکسان، کوبان و مالکا می شود.

telegram

Go to TOP