چاپ خبــر
مدیر اداره آموزش و پرورش آران و بیدگل:

کمبود ۴۰ آموزگار در مدارس ابتدایی شهرستان/ کمبودها را با به کارگیری معلمان خدماتی جبران می‌کنیم

معدندار مدیر اداره آموزش و پرورش آران و بیدگل گفت: امسال با کمبود حدود ۴۰ آموزگار در مدارس ابتدایی روبرو هستیم.

به گزارش خطب شکن، محمد معدندار از ورود بیش از ۸۰ دانش‌آموخته تربیت معلم به آموزش و پرورش آران و بیدگل در سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: امسال حدود ۳۵ فارغ‌التحصیل دیگر دانشگاه تربیت معلم و ۲۰ نفر نیروی متخصص پایه‌های مختلف متوسطه اول و دوم وارد آموزش و پرورش خواهند شد.

مدیر اداره آموزش و پرورش آران و بیدگل بیان کرد: دانش‌آموختگان تربیت معلم به خاطر گذراندن دوره‌های متعدد و پشت سر گذاشتن آموزش‌های کارورزی، نسبت به معلمان دارای مدارک آزاد، کارآیی و ظرفیت بالاتری دارند.

وی با اشاره به این که رویکرد آموزش و پرورش در حال تغییر به سمت جذب نیروهای جوان است افزود: صرف نظر از نیروهای وارد شده در سال گذشته، آموزش و پرورش آران و بیدگل از نظر سابقه کار نیروی انسانی، با میانگین ۲۴ سال، پیرترین آموزش و پرورش استان اصفهان است.

معدندار از ادامه کمبود آموزگار در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: امسال نیز با کمبود حدود ۴۰ آموزگار در مدارس ابتدایی روبرو هستیم که سعی می‌کنیم این کمبود را با به کارگیری معلمان خدماتی جبران کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مشکل کمبود معلم در تعدادی از رشته‌های مدارس متوسطه اول و دوم با بهره‌گیری از معلمان حق‌التدریس و بازنشسته رفع می‌شود.

telegram

Go to TOP