چاپ خبــر
امام جمعه آران و بیدگل:

لزوم راه اندازی کرسی‌های غدیرشناسی در حوزه و دانشگاه/ غدیر شناسنامه شیعه است

آیت الله موسوی امام جمعه آران و بیدگل گفت: علما، دانشمندان، اساتید و پژوهشگران باید کرسی‌های غدیر شناسی را در مراکز علمی و حوزه‌های علوم دینی برای ترویج فرهنگ غدیر ایجاد کنند.

به گزارش خطب شکن، آیت الله سید محمد موسوی با تبریک عید ولایت، غدیر را شعار بزرگ تشیع و حلقه اتصال انسان‌ها به مبدأ خواند و تصریح کرد: غدیر روز نزول عظیم ترین نعمت های الهی برای تمامی موجودات این عالم از انسان و حیوان و ثبات و جماد است.

امام جمعه آران و بیدگل با بیان این که غدیر روز مایوس شدن شیطان است افزود: غدیر شاه رگ اصلی موجودیت و حیات جاوید قرآن و روز اکمال دین و اتمام نعمت بر مسلمان است.

غدیر شناسنامه شیعه

وی با اشاره به آیه‌ی سوم سوره‌ی مائده اضافه کرد: غدیر شناسنامه و هویت اصلی شیعه و مهم ترین پیام این واقعه‌ی بزرگ حفظ و تقویت جایگاه ولایت در جامعه اسلامی است.

آیت الله موسوی غدیر را از ارکان شخصیت و هویت مکتب اهل بیت(علیه السلام) دانست و عنوان کرد: مکتب غدیر، مکتب جهاد، مکتب ایمان، مکتب قرآن و مکتب همه انبیا بوده که همه بر سر یک خوان گسترده علم و بصیرت و بینش که بیشتر امت دعوت می‌شوند و کروبیان و قدسیان در این مکتب حضور یافته و از معانی و فیوض معنوی درس‌ها و بهره‌ها می‌گیرند.

لزوم راه اندازی کرسی‌های غدیرشناسی

وی با درخواست از نویسندگان، وعاظ، مادحان و اهل قلم برای پژوهش، نوشتن و بیان حقایق تاکید کرد: باید غدیر در تمام حوزه‌ها ودانشگاه‌ها تدریس شود تا همگان پیام جامع و جهانی آن را دریافت کنند.

استاد درس خارج و فقه با بیان این که بر علما، دانشمندان، اساتید و پژوهشگران باید کرسی‌های غدیر شناسی را در مراکز علمی و حوزه‌های علوم دینی ایجاد کنند اظهار کرد: حوزه‌های علمیه و مراکز دانشگاهی باید همت خود را صرف ترویج فرهنگ غدیر و معرفت افزایی آن کنند.

وی غدیر را تنها راه توسعه، پیشرفت و فتح قله‌های معرفت عنوان کرد و گفت: راه حفظ استقلال و عظمت و توسعه پایدار کشور و دفع خطر استکبار تمسک به غدیر و الهام از مفاهیم غدیر است.

گسترش فرهنگ غدیر در فضای مجازی وظیفه امروز نسل جوان

آیت الله موسوی حضور حداکثری دانشجویان و طلاب در فضای مجازی را وظیفه امروز آنان دانست و ادامه داد: جوانان فضای مجازی را وسیله‌ای قرار دهند که مراکز بزرگ علمی دنیا و دانشگاه‌های جهان از پیام واقعی غدیر بهره ببرند.

وی بیان کرد: همان مقدار که به مسئله عاشورا و قیام خونین حضرت سیدالشهدا(علیه السلام) پرداخته می‌شود باید در مورد غدیر هم جدی تر مورد توجه قرار گیرد.

telegram

Go to TOP