چاپ خبــر
مدیرعامل تعاونی تولیدکنندگان فرش ماشینی آران و بیدگل خبر داد:

شرکت تعاونی تولیدکنندگان فرش ماشینی آران و بیدگل دومین صادرکننده نمونه کشور

سجادی مدیرعامل تعاونی تولیدکنندگان فرش ماشینی شهرستان گفت: شرکت تعاونی تولیدکنندگان فرش ماشینی آران و بیدگل در دومین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر صادراتی کشور به عنوان دومین صادرکننده نمونه کشور انتخاب شد.

به گزارش خطب شکن، سید جواد سجادی با اشاره به برگزاری دومین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر صادراتی کشور تصریح کرد: شرکت تعاونی تولیدکنندگان فرش ماشینی آران و بیدگل در این جشنواره به عنوان دومین صادرکننده نمونه کشور معرفی شد.

مدیرعامل شرکت تعاونی تولیدکنندگان فرش ماشینی آران و بیدگل ملاک انتخاب تعاونی‌های برتر در جشنواره را صادرات بیش از یک میلیون دلار در سال عنوان کرد و افزود: تولیدکنندگان فرش ماشینی آران و بیدگل با حدود ۶۰ میلیون دلار صادرات در سال گذشته، مقام دوم کشور در میان ۱۰۰ تعاونی برتر را کسب کرد.

وی با بیان مشکلات صادرات کشور، بالا بودن قیمت تمام شده محصول تولید داخل در مقایسه با محصولات کشورهای رقیب را از مهم‌ترین مشکلات این حوزه دانست و تاکید کرد: تعرفه بالای گمرکی واردات مواد اولیه، بالا بودن نرخ مالیات بر ارزش افزوده و عدم اجرای صحیح قانون مالیات، افزایش نرخ تسهیلات بانکی برای تولید و عدم وجود مشوق‌های صادراتی از عوامل این افزایش قیمت است.

سجادی با انتقاد از رقابت ناسالم به وجود آمده به دنبال افزایش بی‌رویه‌ی ماشین‌آلات فرش ماشینی خاطرنشان کرد: عدم وجود زیرساخت‌های لازم برای تبادل پولی با خارج از کشور و بی توجهی تولیدکنندگان به نیاز بازار جهانی از دیگر موانع صادرات در کشور است که سازمان توسعه تجارت و اتاق بازرگانی باید برای حل آن چاره اندیشی کنند.

آران و بیدگل با بیش از ۴۰۰ میلیون دلار صادرات فرش ماشینی پس از شهر غازی عنتب ترکیه با بیش از دو و نیم میلیارد دلار رتبه دوم تولید فرش ماشینی را در جهان دارد.

telegram

Go to TOP