چاپ خبــر
مدیر اجرایی آستان حضرت هلال بن علی(ع) خبر داد:

برنامه‌های عید غدیر در حرم فرزند علی(ع)/ پاسداشت ۵۰ سال مجاهدت عالمان دینی شهرستان

تکیه مدیر اجرایی آستان حضرت هلال بن علی(ع) گفت: در آستانه عید غدیر همایش پاسداشت ۵۰ سال مجاهدت هفت عالم برجسته دینی آران و بیدگل همراه با بزرگداشت شهدای روحانی شهرستان با حضور آیت‌الله دری نجف آبادی برگزار می‌شود.

به گزارش خطب شکن، سید جواد تکیه در جمع خبرنگاران با تبریک فرارسیدن عید غدیر به تشریح ویژه برنامه‌های آستان مقدس امام‌زاده هلال بن علی(ع) در دهه ولایت پرداخت و اظهار کرد: با توجه به فضای دلنشین و معنوی حرم مطهر در ساعات ابتدایی شب و علاقه بیشتر مجاوران آستان به حضور در نماز مغرب و عشاء حرم مطهر عمده برنامه‌های این دهه هر شب برای بعد از فریضه نماز برنامه ریزی شده است.

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال(ع) افزود: نمازگزاران، زائران و مجاوران حرم مطهر در این روزهای مبارک هر شب از سخنرانی استاد  مهدی ستوده، حجت الاسلام علی ناصریان، حجت الاسلام اصغر متین پور و حجت الاسلام سید مرتضی شریفیان بهره‌مند خواهند شد.

وی اضافه کرد: مراسم شب زنده داری شب جمعه، قرائت دسته جمعی دعای ندبه در صبح جمعه و صبح روز عید غدیر با حضور جمع مشتاقان در حرم مطهر نیز از برنامه‌های شاخص آستان است.

تکیه دیدار با سادات شهرستان در ساعات ابتدایی صبح روز عید غدیر در مسجد اعظم آستان مقدس و حرکت نمادین مردم آران و بیدگل و هیئات مذهبی شهرستان به سوی حرم حضرت هلال(ع) و تجدید بیعت با فرزند بلافصل حضرت(ع) در غروب روز عید غدیر را از ویژه برنامه‌های این روز فرخنده برشمرد.

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز نزول آیه تبلیغ و اکمال دین در عید غدیر و قیام ۱۷ شهریور بیان کرد: همایش پاسداشت ۵۰ سال مجاهدت هفت عالم برجسته دینی آران و بیدگل همراه با بزرگداشت ۳۳ شهید روحانی شهرستان نیز در این دهه برگزار خواهد شد.

مدیر اجرایی آستان مقدس حضرت هلال(ع) گفت: از حجج‌الاسلام حبیب‌الله قاسمی‌راد، مصطفی صمدی‌راد، عباس یوسفیان، سید فضل‌الله طاهایی، محمد ناصریان، احمد خرم آبادی و سلیمان اقبالی در این همایش تجلیل خواهد شد.

تکیه بزرگداشت این عالمان را گام عملی برای شناساندن این انوار معنوی و الگو‌های دینی به نسل جوان و نوجوان دانست و تاکید کرد: این عالمان، از روحانیون مورد وثوق شهرستان هستند که در مبارزات انقلابی مردم آران و بیدگل با رژیم ستم‌شاهی به‌ ویژه در دو قیام ۱۵ خرداد و ۱۷ شهریور و پس از آن تا پیروزی انقلاب اسلامی نقش به‌ سزایی داشته‌اند.

وی ادامه داد: این مراسم، پنج شنبه ۱۶ شهریورماه پس از نماز مغرب و عشاء در صحن جنوبی حرم مطهر با حضور آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی برگزار خواهد شد.

telegram

Go to TOP