چاپ خبــر
رئیس اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل عنوان کرد:

به‌سازی شهری در گرو عملی شدن تعهدات شهرداری/ احیای محورهای تاریخی با ۴۰۰ میلیون تومان

آراسته رئیس اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل گفت: محورهای تاریخی دربند، بنی طبا، نقشینه و سرکوچه یخچال آران و بیدگل با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان مرمت و احیا خواهند شد.

به گزارش خطب شکن، مجتبی آراسته از شروع طرح احیای بافت فرسوده خانه دکتر عظیمی با اعتبارات وزارت راه و شهرسازی در حوزه عمران و به‌سازی شهری خبر داد و اظهار کرد: این طرح در قالب به‌سازی شهری با اعتبار یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال آغاز شده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل بازسازی این بنای تاریخی را شامل خاک‌برداری، مرمت ستون‌ها، دیواره‌ها، سقف خانه و حیات برشمرد که با قراردادی سه ماهه با پیمانکار انجام می شود.

وی احیا و بازسازی محورهای تاریخی و بافت‌های فرسوده را از برنامه‌های اداره راه و شهرسازی شهرستان عنوان کرد و افزود: محورهای تاریخی دربند، بنی طبا، نقشینه و سرکوچه یخچال آران و بیدگل با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان مرمت و احیا خواهند شد.

آراسته بافت و بناهای تاریخی را جزئی از هویت اجتماعی شهرستان معرفی کرد و گفت: در صورتی که شهرداری به تعهدات خود عمل کند اداره راه و شهرسازی قاطعانه در حوزه عمران و به‌سازی شهری به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

رئیس اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل با انتقاد از تخریب چند اثر تاریخی در بافت‌های قدیمی شهرستان آران و بیدگل در ماه‌های گذشته خاطرنشان کرد: هر گونه ساخت و ساز در محدوده‌ بافت‌‌های فرسوده در آران و بیدگل باید با هماهنگی ادارات میراث فرهنگی و گردشگری و راه و شهرسازی صورت گیرد.

telegram

Go to TOP