چاپ خبــر
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل:

تشکیل ۹ کمیته برای بزرگداشت هفته فرهنگی آران و بیدگل/ ششمین دوسالانه اهل قلم شهرستان برگزار می شود

نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل گفت: هفته فرهنگی شهرستان فرصتی برای معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فرهنگی آران و بیدگل است.

به گزارش خطب شکن، میثم نمکی با اشاره به توصیف رهبر انقلاب از فرهنگ و تشبیه آن به هوایی که تنفس می کنیم افزود: تنفس این هوا برابر است با حیات و باید با روحیه‌ی جهاد فرهنگی در خدمت به فرهنگ و حیات تلاش کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل فقدان زیرساخت‌های فرهنگی و کمبود فضا و اعتبارات فرهنگی را از جمله مشکلات حوزه فرهنگ در شهرستان عنوان کرد و گفت: باید توجه به راهبردهای فرهنگی، توسعه مشارکت‌های اقتصادی در فرهنگ و افزایش سرانه فرهنگی شهرستان در اولویت قرار گیرد.

وی در ادامه نام‌گذاری هفته پایانی شهریورماه به عنوان هفته فرهنگی شهرستان آران و بیدگل را یادآور شد و تصریح کرد: ۲۵ شهریور ماه سالروز استقلال شهرستان آران و بیدگل تا ۳۱ شهریور طلیعه هفته دفاع مقدس به عنوان هفته فرهنگی این شهرستان فرصتی برای معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فرهنگی شهرستان شهید پرور آران و بیدگل است.

نمکی از تشکیل ۹ کمیته برای برگزاری باشکوه‌تر مراسم‌های این هفته خبر داد و اضافه کرد: کمیته‌ها شامل کارآفرینان و صنعتگران، تکریم خانواده و فرزانگان، آیین‌های مذهبی، ایثار و شهادت، اجرایی و پشتیبانی، فرهنگی و گردشگری، بانوان و خانواده، ورزشی و اطلاع رسانی می شود.

وی با اشاره به برنامه‌های اجرایی هفته فرهنگی شهرستان اظهار کرد: برگزاری ششمین دوسالانه اهل قلم آران و بیدگل، یادواره شهدا، برپایی نمایشگاه و جشنواره غذاهای نذری و سنتی شهرستان از جمله برنامه‌های پیش بینی شده است.

telegram

Go to TOP