چاپ خبــر
فرماندار آران و بیدگل:

منطقه نمونه گردشگری به اسم و شعار نیست/ عمده مشکل ساماندهی مرنجاب مالی است

معینی نژاد فرماندار آران و بیدگل گفت: منطقه نمونه گردشگری به اسم و شعار نیست و تا زمانی که امکانات و اعتبار نباشد نمی توان انتظار فعالیت گردشگری مطلوبی داشت.

به گزارش خطب شکن، ابوالفضل معینی نژاد با بیان این که هدف در چشم انداز گردشگری آران و بیدگل رشد و توسعه گردشگری نه تنها در مرنجاب بلکه در تمام شهرستان است اضافه کرد: باید با بسیج امکانات به جای بازدیدکننده، گردشگر واقعی به شهرستان ورود کند.

فرماندار آران و بیدگل ورود گردشگر به شهرستان را عاملی برای رشد اقتصاد شهر و اشتغال‌زایی پایدار دانست و تصریح کرد: عدم اختصاص امکانات و اعتبارات عمده مشکل ما در این راه است.

وی با اشاره به پیگیری ساماندهی مرنجاب در کارگروه‌های مختلف استانی اظهار کرد: کویر مرنجاب با وجود جاذبه‌های گردشگری مختلف به حق منطقه نمونه گردشگری نام‌گذاری شده اما این کافی نیست و باید امکانات حداقلی در آن ایجاد شود.

معینی نژاد با گلایه از تأخیر در ابلاغ طرح و نقشه آماده سازی مرنجاب تاکید کرد: برای مرنجاب در طرح ساماندهی ۱۸۰ میلیارد ریال هزینه برآورد شده اما منبعی برای تأمین آن پیش بینی نشده است.

وی ساماندهی طبیعت بکر کویر و مرنجاب را بدون پشتوانه و حمایت همه جانبه ناممکن خواند و گفت: منطقه نمونه گردشگری به اسم و شعار نیست و تا زمانی که امکانات و اعتبار نباشد نمی توان انتظار فعالیت گردشگری مطلوبی داشت.

فرماندار آران و بیدگل نگاه و کمک ویژه مسئولان استان اصفهان به منطقه نمونه گردشگری مرنجاب را خواستار شد و خاطرنشان کرد: اختصاص اعتبار و فراهم نمودن امکانات دلگرمی ما در حرکت برای رشد و پیشرفت کویر مرکزی ایران و مرنجاب را به همراه خواهد داشت.

telegram

Go to TOP